• |
ide | kryesore

Kryeministër apo kryemodel? Si u bë kravata e Ramës lajm kombëtar

-Instant, Kryesore

Cilido që ka parë të enjten e shkuar debatin midis Edi Ramës dhe Mustafa Nanos në emisionin më të rëndësishëm politik te vendit, të grindeshin me njëri tjetrin për llojin e veshjes, me siguri nuk u ka besuar syve. I dyti i kërkonte llogari të parit se përse shkonte në takimet ndërkombëtare me shallvare, ndërsa Rama i përgjigjej se gazetari e kopjonte atë kur vishte pantallona të kuqe.

Në fakt, në këtë vanitet të denjë për moshën e para adoleshencës, ka dorë vetë kryeministri dhe makineria e tij e propagandës.


Shkuarja në samitet ndërkombëtare me atlete, shallvare dhe dalja në fushatë elektorale apo kongreset e PS-së me brekueshe nuk janë gjë tjetër veçse një mani e sëmurë për të rënë në sy.

Dhe këtë skizofreni shërben për ta përhapur zyra e shtypit e kryeministrit që paguhet me taksat e shqiptarëve. Sot kemi edhe provën për këtë.

Po të shikosh në të njëjtën kohë të gjitha mediat pranë qeverisë, aty vëren se është shndërruar në lajm kombëtar një batutë që kryeministrit tonë i ka bërë homologu i tij grek Mitsotakis. Të dy ndodhen në Athinë ku po zhvillohet samiti i katërt euro- arab. Kameramani i kryeministrit ka kapur, në një video dy minutshe, një sekuencë ku Mitsotakis i thotë Ramës: “Aaa kravatë e bukur kjo”. Kaq është dashur që videoja t’i dërgohet menjëherë Top Channel, për t’u bërë lajm. Dhe lajmin e Top-it, e kanë marrë me radhë të gjitha mediat pro qeveritare që e kanë shndërruar në kryeçështje të ditës faktin se kollarja e Ramës pëlqehet në Athinë.  

©Lapsi.al

 

Të gjithë titujt e mediave për “kryeministrin model” që duket sikur janë shkruar nga një dorë:

 

19 Comments

 1. Allvaniqia asht arena e kllouneve te cirkut “Ridhindja” alias RIDHJERJA…..
  Prandaj s’na marrin serizisht!?Kur kryepusht…ari asht me raport mjeksor i diagnostikuar: “mental disability”!!!???

 2. Edge ju te lapsit qenkeni bere te qeverise,e di Zeni dhe salihu kete,po cimi qe e kishte lajm te pare edhe ky me ramen,ju ka bere rama te flisni me vete o shpellaret mediatike dhe shpellaret te cepi pallatit,lerini njerzit te veshin cfare ju do shpirti se late name duke u mare me te tjeret.

 3. Ky e ka mendjen tek atletet brekushet kollaret. Me shume rri para pasqyres se e vret mendjen per cfare do bisedoje.
  Njeriu i thjeshte ka personalitet ne politike e ne krye te shtetit.
  Eshte bere shume bajat.
  Borxhi ne stratosfere’ arka e boshatisur.
  Stambolli digjet e kurva krihet.

 4. Ishte gati ne kufijte e absurdit te nje sjellje praj kalamani qe ankohet se i marrin lodrat (ngjyrat), dhe prodhimit te nje truri mjaft te renduar nga kompleksi i inferioritetit qe bertet se brekushet e atletet jane me “fancy” (me te modes) se pantallonat dhe kepucet. Ky njeri se ka idene se eshte ulur ne karriken e KM krejt per tjeter gje jo sa te bukura i ka kravatat apo brekushet, poturet, benevreket apo buburrecat qe mbulojne muret e Kryeminstrise etj etj.

 5. Budalli do beje ndonje gjest, apo fjale, apo dukuri qe ta tregoje vehten, keshtu qe ketij gollofi mediokerr i mbetet semundja e mendjemadhesise, dhe e madheshtise, por qe e tregon vehten leshko te dengjeve qe hapin romet ne pazar.

 6. Rama doli pa breke me manall ne dore dhe populli Tiranes e votoi si kryetar bashkie me shumice votash.Edhe po te beje shurren para K/ministrise populli prap ate do voje ,te pakten nuk te vret.Akoma sot merren me eshtrat e Remzi Hoxhes por i pengojne brekushet e Rames qe te shikojne Saliun.

  1. Jo mor pallosh, fajin e ka Saliu ju llomet e keni thënë që në 2013, por nuk keni mundur t’i gjeni faj sepse ai është qelibar krahasuar me edvin langaraqin.

 7. Namyti xixa qe mendjen e kane te salihu qe eshte qelibar me remziun qe nuk ka varr dhe 26 njerez qe I dogji nga aksidenti teknologjik dhe 4 burra te vrare ne bulevard,o shpellare shurrsa si xixa namyti rama tall loqet me ju

 8. Ta paska lujt ai greku rame,prandaj nuk shkove ne bruksel kodosh,shpellaret po meren me kollaren tende,te ka ardhe dita te tallesh loqet me keta vulehumburit e batthores

 9. Ishte model apo modele, me kollare e pa kapele,
  S’kishte flokë, por qe mjekrraosh,
  E pëlqyen e mori komplimente nga ca gabele.
  Kur s’ke mend, ndjek modën dhe koka mbetet bosh.

 10. mut nano e rama jan qe te dy bythqir,madje qysh ne femijeri.enveri e ramizi ju qitnin keta te dy qupelinat si dhurat komunisteve ruse kinez etj si kukulla per ti zer gjumi naten monstrat e stalinit e mao ce dunit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu