• |
ide | kryesore

Tirana sërish pa drita, OSHEE tregon zonat që preken nga punimet në rrjet

Lajme, Të fundit

Disa zona të kryeqytetit nuk do të kenë furnizim me energji elektrike në dy ditët e ardhshme.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka bërë të ditur përmes një njoftimi për mediat se nesër dhe pasnesër, në datat 31 tetor dhe 1 nëntor, në disa zona të kryeqytetit do të ketë ndërprerje të energjisë, përgjatë orareve të ndryshme.


OSHEE shpjegon se shkak i mosfurnizimit me energji është rikonstruksioni i disa kabinave.

Njoftimi i OSHEE të Tiranës:

Njoftim për abonentët Tiranë

Stakime, 31 Tetor-1 Nëntor

Në vijim të punimeve të planifikuara për rikonstruksionin e kabinave, në datat 31 tetor-1 Nëntor do të kryhen stakime në këto zona në Tiranë

 31 Tetor

09:00 – 15:00

Pjesërisht rrugët: “Konferenca e Pezës”,  “Haki Stërmilli”, “Tanush Frashëri”, “Shaban Bardhoshi”,  zona e Kombinatit

1 Nëntor

09.00-15.00

Pjesërisht rrugët: “Belul Hatibi”, “Imer Ndregjoni”,  “Todi Shkurti”, “Mahmut Xhelili”, “Androkli Kostallari”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu