• |
ide | kryesore

Brexit/ Kaos në parlamentin britanik, deputetët bërtasin dhe shtrihen në sallë (VIDEO)

Planet, Të fundit

Prej më shumë se tre vjetësh, debatohet për mënyrën se si dhe për periudhën se kur Britania do të çanëtarësohet nga Bashkimi Evropian. Ky diskutim duket sikur nuk do të ketë fund, pas dështimeve për tri herë radhazi të kryeministrave britanikë për miratimin e marrëveshjes së Brexit-it.

Dhe askund nuk ka qenë debati më intensiv sesa në Parlament, ku detyra e kryetarit John Bercow ka qenë mbajtja e qetësisë në sallë, përmes thirres së përsëritut “Order, order!”.

Siç shihet edhe nga videoja bashkëngjitur më poshtë, deputetët nuk i kanë kursuer fyerjet, të bërtiturat, si edhe veprimet e tjera të dënueshme. ©Lapsi.al

 

60 Minutes reports on how Britain's pending divorce from the European Union has dragged out for over three years and interviews the outgoing speaker who tried to maintain order over it all. Sunday, on CBS

60 Minutes reports on how Britain's pending divorce from the European Union has dragged out for over three years and interviews the outgoing speaker who tried to maintain order over it all. Sunday, on CBS https://cbsn.ws/2PH88XT

Publiée par CBS News sur Samedi 2 novembre 2019

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu