• |
ide | kryesore

VIDEO+FOTO/ Rama pritet me protesta nga shqiptarët e Londrës

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta gjatë vizitës së tij të mërkurën në Londër. Disa emigrantë shqiptarë kanë protestuar me pankarta në duar duke e cilësuar atë si kreun e mafias dhe bandave.

Siç duket edhe nga pamjet protestuesit kanë kërkuar largimin e tij dhe kanë brohoritur: “Rama ik!”. Kryetari i PD-së në Londër, Naim Hasani ka deklaruar se qeveria Rama ka detyruar 300 mijë shqiptarë të largohen nga vendi i tyre, për shkak të keqqeverisjes në 6 vitet e fundit. Në këtë vizitë Rama do të mbajë një fjalë në “Konferencën Globale të Nënshtetësisë”. ©LAPSI.al


protesta ne londer shqiptaret proteste ne londer2 shqiptaret proteste ne londer1 shqiptaret proteste ne londer

5 Comments

    1. a je malok apo fushor, qytetar apo fshatar ke te drejte te protestosh, po ti o spurdhjak percares kete te drejte demokratike nuk e njeh; RAMA IK

  1. Sa mire e lexokerkerkerkan RIDHJERSAT e Edverit “Lapsin”.
    Bravo malokeve e shpellareve…kenetareve dhe fusharakeve nan…..,le qe e dijne vete ata…Hahaha!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu