• |
ide | kryesore

Pas Metës, Basha do takohet edhe me ambasadorin e BE

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca.

Pritet që tema e bisedës të jetë kriza e thellë politike e vendit, e cila ka marrë një tjetër dimension pas përplasjes për anëtarët të Gjykatës Kushtetuese ku palët akuzojnë njëra tjetrën për kapjen e këtij institucioni.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu