• |
ide | kryesore

VIDEO/ Rama bën fëmijën për të qarë: Mos ma drejto mua automatikun

Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama ka vizituar këtë të enjte Krujës si dhe një sërë familjes të Thumanës që kanë ardhur për t’u strehuar pas tërmetit që u prishi banesat.

E teksa fliste për tërmetin me qytetarët, në një moment Rama i drejtohet një fëmije (Bujarit) duke i thënë “mos ma drejto mua automatikun” (një lodër). Pavarësisht se me shaka, Rama i ka folur me një ton të fortë, duke bërë që fëmija të qajë.


Pjesë nga biseda

Rama: Mos ma drejto mua automatikun, ç’e ke atë automatic

Djali: Është lodër…

Rama: Ç’a lodre mer, si më drejton mua automatikun

Gratë: Është Bujari vogël ore, e ka lodër

Rama: Hajde këtu me mua hajde…!

Por djali i vogël ikën duke qarë pasi u tremb nga të bërtiturat e kryeministrit.

Rama: Hajde more këtu, hajde! Hajde te shoku jot…

Gratë: U prek, ne nga Kruja jemi të ndjeshëm. U mërzit djali.

Rama: Hajde more këtu! Të mërzita? Më fal! Më fal pra tani…

(Video duke filluar nga minuta 6:50)

7 Comments

  1. Po se ka fajin Gogoli, e kane fajin robt qe i shkojne ne takim gogolit, aq me keq i çojne femijet afer…
    Gogoli duhet kap me cfurqe

  2. Ku di dhemshuri prindi ky ore gerdalles shoket ja kan ber femijet. Ky trem elefantin e jo me femijet, ky nuk esht as shok i qeneve, keni par ju sa qe ju afrohet qeneve ikin qent duke leh marrezisht.

  3. Qente i shiti ne ankand flamur noka minister ne mars te 2013,tani qe e gjeta kur dhe ku do ta marr ate bileten per stamboll

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu