• |
ide | kryesore

“Nuk anulloj koncesionet prej tërmetit”/ Dëshmia e mjekut që nxjerr bllof Ramën

-Instant, Kryesore

Duke hedhur poshtë idenë se pasojat e tërmetit mund të përballoheshin duke anulluar apo pezulluar koncesionet abuzive, Kryeministri Rama përmendi dje, duke folur në parlament, edhe koncesionin e sterlilizimit. Ai tha se nuk do ti detyrojmë nënat shqiptare të shkojnë në maternitet me veglat e operacioneve me vete.

Pikërisht për këtë manipulim të tij i është përgjigjur menjëherë mjeku urolog Artan Koni. Ai ka replikuar me kryeministrin, përmes një video në facebook, lidhur me koncensionin. Ndërsa e konsideron këtë një koncesion abuziv, Koni thotë se me anulimin e tij, i cili nuk ka ndryshuar asgjë në spitale, mund të ndërtohet së paku 500 shtëpi për banorët e prekur nga tërmeti.


Lexo me tej:

Skandali/ Mjeku që denoncon “grabitjen kolosale” me koncesionin e sterlilizimit

Anullo koncesionin e sterilizimit

Kirurgu Artan Koni i përgjigjet Edi Ramës jo me batuta, as me arrogancë por me argumenta, fakte dhe shifra. #anulloje

Publiée par Nisma #Thurje sur Jeudi 5 décembre 2019

“Përpara se të jepej ky koncension njerëzit nuk i merrnin gërshërët me vete në spital, as nuk vinin me bistori në dorë, e t’ja dorëzonin më pas kirurgut që ai të bënte operacionin. JO. Njerëzit vinin në spital, ashtu sic vijnë edhe sot, dhe kirurgët operonin ashtu sic operojnë edhe sot, me të njëjtat mjete kirurgjikale që i dispononte spitali dhe sterilizohet ne autoklava që i disponon po sot spitali.

Kompania me 1 të punësuar fiton tenderin 100 milionë USD për sterilizimin

Pra, procesi në përgjithësi nuk ka ndryshuar pas koncensionit dhe as nuk do të ndryshojë nëse ky koncesion do të anulohet. E vetmja gjë që ka ndryshuar janë kostot ekonomike. Psh, dje kosto e setit kirurgjikal na kushtonte vetëm 2.4 euro dhe operacionet bëheshin përbukuri, sot pas koncesionit ne paguajmë mesatarisht 190 euro për set kirurgjikal. Pra pagujamë 80 herë më shumë për të marrë pak a shumë të njëjtin shërbim” ka thënë Koni në videon e shpërndarë nga Nisma Thurje.

©Lapsi.al

16 Comments

 1. Duket qe ju dy tranguj drejtues te pordhalit nuk e dini se ceshte bllofi se keni luajtu vetem xing e 5 katesh.

 2. O BASHA TE KAM QI ROPT NJE E NGA NJE NESE KETE KURVEN E ANETES DHE TE GJITHE KETA QE KANE MARRE PPP TE DYSHIMTA NUK I FUT NE BURG KUR TE VISH NE PUSHTET .

 3. Kaq naiv je ti shpellkar qe lulu I oligarkeve do fusi ne burg ologarket e vet dhe te salihut e je provuar lulune 12vjet ne pushtet o naiv,ky eshte doktor apo kiu fiu i filmit

 4. Bravo mjek kurajoz si ky hero i dites ka nevoj ky vend fukara ne mes bollekut naryral por te kesh km nje pleh me aromen qe qelb gjith boten s kisha pare ndonjehre, prandaj o popull ky qelbes km duhet te ket nje fund te zi

 5. Ram trecerekshi e ka leshu me koncesion edhe shqiperin. nuk u ka len asnje cop tepsie as hajdutave te tjer tip like floriri qe eshte terbuar fare e nuk din se cben kohet e fundit. lulush solistit ja mbyll gojen her pas here me ndonje 10she milionshe eurosh, mjer populli thuaj. duhet nje albin kurti dhe ketu te ne se nuk kemim asgje ne vij. nuk mund te vazhdoj te na drejtoj nje i semur psiqik qe ben shoq dhe me fatkeqesit e shqiptareve. a e pat sesi vajti bashk me lali erin te nje familje hallexhinjsh qe kishin humb shtepi e mbase dhe njerez dhe i bertiste si loqe, si nje i droguar ne astinenc lali erit qe te merej me dy zhgarravina ne pallat. psikopat e cop hipokriti, delirant halucinant. po i lumt se keshtu eshte kur ka perball copa mbeturinash si like floriri, mone injorantja dhe lulushin qe kur trash zerin te ben me shum per te qeshur sesa ta marresh seriozsht. jemi ne pik te hallit me keta hale pordhitikan. e vetmja shpres eshte te kemi nje deg serioze te vetvendosjes edhe ne shqiperi na duhet dy njerez idealist dhe jo zagar mafjoza, vrase e hajdut me zile si te gjith keta aktualet.

 6. Shpellaret, Saliu, Luli keta jane argumemtat propagandistike te shkrojtesve me pagese ose fugisteve e laliersave. Por nese me termin shpellar iu duket sikur poshterojne ata qe vine nga malesia, harrojne Ulsoun, Lleshajn, Ballen, Abazin e sa e sa te tjere qe jane pjese e tyre. Harrojne se Fuga eshte sternip i N. Hoxhes pra me prejardhje edhe ai nga maleaite e Dibres dhe Lali Eri vjen nga nje vend qe deri para 100 vitesh ishte kenete dhe gjysherit e tij flinin me bretkosa, zhapike e hardhuca. Merren Merren me Sali Berishen qe ka qe ne qershor 2013 qe e ka mbyllur karrieren e tij politike ne drejtim te shtetit dhe me Lulin e vogel qe ka kohe qe nuk iu prish asnje pune. Nderkohe kemi nje denoncim te hapur publik e per kete ardye te na e shpjegojne se pse qenka me mire te shpenzohen 177.6 euro me shume per te njejtin rezultat. Deri kur te arrijne te na shpjegoni se pse duhem harxhuar 180 euro per nje pune qe mund te behet me 2.4 euro, duhet ta qepin gojjen dhe lali ersat e vajgurorsat te marrin furcat e te lyejne shkallet e pallateve te zhgarravitura nga kalamajte.

 7. Bravo Doktor. Pos u ndal psikopati K.M. do degjoim PPP.te tjera dhe opozita duhet te dal me program Te qaret per konçesinet.

 8. O byroist I pd shpellkaret i me shumice ne parti e media,shpellaret jane kudo,fatkeqesia salih na e beri dhurate bathorja,paskuqan,kamez,kashar,kenete,shkozet etj,e pranoj jeni shumice ne kete injorancen funksionale

 9. Kane ardhur te te qine ato baxhellat qe ke ne shtepi -Shpellkaret-o i -Mavijosur-se ato duan rrocke shpellkari o pederasti i rilindjes se na qenkerke qytetar i bythes .

 10. po ky more Stojku edhe deputet e bete cfare turpi pa fre,turp per mininsteren e shendetesise e shoqja presidete e urdhrit te mjekut cfare turpi more a ka fre keta.

 11. Ka bere kerdine te ASHR DHE TANI E SHOQJA TE URDHRI MJEKUT ( ARJANA STOJKU) PRESIDENTE PER TIRANEN SA TURP PER TY ZNJ. MANASTIRLIU QE KE RRETH VETES KETO LLOJ FUNDERRINASH. TURP PER ZOTIN. TURP.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.