• |
ide | kryesore

Ndërron jetë aktori i Friends, Ron Libeman

Paparazzi, Slider

Aktori i njohur amerikan, Ron Libeman ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur një agjent i tij, i cila ka treguar për mediat se shkak i vdekjes së tij është bërë pneumonia.


Ron është bërë i njohur për publikun nëpërmjet disa roleve, ku mund të përmendim atë të babait autoritar të Rachel Green te seriali “Friends”.

Ai ka një karrierë të gjatë artistike prej më shumë se 60 vitesh dhe është shpallur fitues i çmimeve “Emmy” në vitin 1979.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu