• |
ide | kryesore

Video/ Luan me Barcelonën por dëshpërohet për Ajax: De Jong nuk i beson syve për eleminimin e ish-skuadrës

Sport, Video

Mund të ndryshosh shumë skuadra në karrierë, por është gjithnjë një, me të cilën je i lidhur përgjithnjë. Frankie De Jong luan me Barcelonën tashmë, por Ajax ka një vend special në zemrën e tij dhe e ka treguar, pa mundur ta fshehë në pak moment në përfundim të ndeshjes së mbrëmjes së djeshme në Champions League.


Mesfushori hollandez, i transferuar në Katalonjë në verë pikërisht nga Ajax, nuk ka mundur ti gëzohet fitores së Barcelonës përballë Inter, sepse kur ka hedhur sytë nga ekrani gjigant i San Siro ka parë rezultatin 0-1 që kualifikonte Valencia në 1/8 e finaleve dhe nxirrte jashtë pikërisht skuadrën nga Amsterdami. Kamerat kanë fokusuar momentin zemërthyes që është bërë menjëherë viral…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu