• |
ide | kryesore

VIDEO/ Rama tallet sërish me Veliajn: Mbylle këtë kanalin që nesër

Lajme, Të fundit

Megjithëse sajoi lloj-lloj justifikimesh për të mbuluar turpërimin që kryeministri Edi Rama i bëri me lyerjen e shkallëve të një pallati, kryebashkiaku i Tiranës Erion Velij ka rënë sërish pre e kësaj loje. Gjatë një vizite në Kodër Vishnje Rama i është drejtuar Veliajt për një kanal të hapur.


BATUTAT


Rama: Këtë kanalin do ta rregulloni…
(Veliaj qesh)
Rama: Ç’është ky kanal? … do ta rregulloni këtë kanalin?
Veliaj: Do ta rregullojmë patjetër, por fillimisht rregulluam shtëpitë të fusim kokën dhe pastaj do të bëjmë edhe kanalin.
Rama: Jo pastaj!
Veliaj: Këta janë komshinj që deshën të të takonin…
Rama: Jo pastaj! Kanali duhet bërë nesër.
Veliaj. Po fillimisht duhet bërë shtëpia pastaj kanali.

Pasi vizitojnë shtëpinë e rindërtuar një ish-polici.

Rama: Rregullo kanalin njëherë… Nesër kanalin. Gento…Se do thotë ajo (Vajza) që desha me mësuar anglisht por më ra libri në kanal.

Veliaj: Përtej humorit të kryeministrit…ne Genti duhet të vazhdojmë punën…

Rama: Nuk është humor ky.

 ©LAPSI.al

7 Comments

 1. Cfare neverie. Dhe keta te shkretet we e puthin me endrren idiote per te perfituar dicka prej ketij idioti.

 2. a i keni mor vesh te rejat?
  edvin gjatoshi eshte tu bo pasuri te madhe se nuk harxhon me leke per leter higjenike…
  cfare do qe i ngel neper sume, ja lepin ky i fiqve…
  kur ngelet keq, e sjell ta lepijne e t’ja fshijne mire kaqolat popull qe vazhdojne nderojne me grusht hala…
  kta qe votojne ne 7 te mengjesit per partine e sumes

 3. Si tha palla “ se ne katunaret bejme per njeri -tjetrin”. Apo “ ne katunaret ja bejme njoni – tjetrit”?Ruaju prej 3 K-ve. Katunarit , K…rit, Kurvarit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu