• |
ide | kryesore

Rama nuk gjen paqe, i fut një kunjë edhe Albin Kurtit

-Instant, Të fundit

Edi Rama nuk është përmbajtur dot për të praktikuar vesin e tij të vjetër, për t’i futur kunja bashkëbiseduesve. Gjatë konferencës së përbashkët të shtypit me Albin Kurtin, të dy kanë shprehur diferenca për mënyrën e intensitetit të marrëdhënieve Tiranë- Prishtinë.

Lexo më tej:

Albin Kurti dhe Edi Rama përplasen për mini Shengenin Ballkanik

Rama ka folur për një shpejtësi të re të këtyre marrëdhënieve, ndërsa Albini ka shkuar edhe më larg duke folur për fillim të ri. Kjo e ka bërë kryeministrin shqiptar ta ironizojë: “flet kështu se është i ri në detyrë”.

©Lapsi.al

2 Comments

  1. Ketu ka te drejte Rama se edhe vete e filloi me mbledhje te perbashketa qeverie dhe e mbylli me padi kunder kryeministrit te Kosoves.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu