• |
ide | kryesore

Avokati i Trump: Soros po përdor ambasadat e SHBA në Europën lindore

Lajme, Të fundit

Rudi Giuliani, ish-kreu i Bashkisë së Neë York-ut, tashmë avokat i Presidentit Donald Trump, ka bërë akuza të forta kundër filantropit majtist Geogre Soros. Përmes një postimi në Twitter, Guliani shkruan se Soros është armiku numër “një” i Partisë Republikane dhe shton se ai po përdor ambasadat në Evropën Lindore për mbrojtjen e organizatës së tij dhe për të sulmuar armiqtë e tij. Giuliani shkruan se Soros po financon për lënien e kriminelëve të lirë.

“Soros është armiku numër një i Partisë Republikane. Ai është si një anarkist. Ai financoi DA që po i lënë kriminelët të shkojnë pa pagesë. Dhe në Evropën Lindore ai përdor ambasadat tona për të mbrojtur organizatën e tij dhe për të sulmuar armiqtë e tij.”– ka shkruar Giuliani. Edhe në Shqipëri ka pasur shpesh akuza për përdorjen e ambasadës së SHBA nga Soros. Të tilla deklarata bëri pak kohë më parë edhe Presidenti i vendit Ilir Meta që u përfshi në një sërë replikash me selinë në rrugën e Elbasanit. ©LAPSI.al


12 Comments

 1. Po lexoja rasteisht ” Eurozine”, nje reviste kulturore e financuar nga Soros qe merret ne menyre gati obsesive me Europen Lindore. Me beri pershtypje se ne nje artikull qe trajtone pakenaqesine ndaj korrupsionit qeveritar edhe ne vendet e ballkanit, permendeshin valet e protestave ne te gjithe vendet, perfshire Kosoven, pervec Shqiperise. Shume veshtire te jete rastesi, sepse protestat e opozites shqiptare paten mbulim aq global saqe dhe ufot nga galaksi tjeter do kene marre njoftim. Nuk jam i prirur fare per konspiracion, por ne kete rast nese nuk merresh me te nendheshmen Rama-Soros do te thote qe te pelqejne shpjegimet e thjeshta, cilesi qe ne rastet e tjera e kane fanatiket e konspiracionit.

 2. KJO ESHTE NJE E VERTET POR UNE SKAME MUNDESI ME JU NDIHMUAR NE KETU NE SHQIPERI KA 7-VITE QE E THEMI KETE QE THONI JU SOT ME VJEN KEQ POR JENI TE VONUAR SEPSE DHE RAME DRGAXHIU ESHTE PRRALLUR ME JU JO ME LU CU KACAVJU E JURI E CURI JENI AMERIKA JO SHQIPERIA JU MARRTE LUMI SE NA LATE PRAP NE DORE TE NEOKOMUNISTEVE JU AMERIKANET SEPSE ME PROTESTAT QE PATEM NISUR JO RAMA ME LLLLLEEESHIN E PEQIN POR SKISHTE FUQI TI NDALTE, TANI SHQIPERIA ESHTE NE DORE TE SORISTEVE NE MASEN 92% ESHTE E VESHTIR TA RREZOSH NEONJERIUN E RI NEOKOMUNISTIN E RI TE TIPIT JOLEZA.

 3. Dikush, kushdoqofte ai, perdorka privatisht diplomacine amerikane, madje e perdorka ate kunder vijes zyrtare te shtetit, jo ne nje shtet, por gati ne nje kontinent te tere dhe presidenti thjesht ankohet nepermjet avokatit te tij e s’ka force te vere rregullin ne vend? Kujtoja se gjera te tilla ndodhnin vetem ne vende si ky i yni!

 4. Xhuljan na çat trapin sote thoni tramp eshte Po kaqe pergjegjes Sa dhe soros ka 30 vjet demokraci soros vetem eksperimente bene me ne

 5. 2 fjalet ne anglisht:”go free” nuk perkthehen nga kuptimi ne fjali ne shqip “te shkojne pa pagese” por perkthehet “te lirohen nga burgu”. Megjithate Soros po humb pushtetin dalengadale ne ballkan dhe me renien e Edi Rames dhe shperndarjen e pushtetit nese fitojne PD-LSI e aleate, atehere pushteti i Sorosit bie totalisht ketu pasi vetem Rama e Basha kane pas lidhje te drejtperdrejta me te dhe kane qene mbeshtetes te tij. PD eshte e percare ne prosoros dhe antisoros ku kjo e fundit ne PD mbeshtetet nga Saliu qe ka vite qe eshte kunder Sorosit. LSI duke qene e shtypur nga partite sorosiane gjithe keto vite eshte antisorosiane, vete Meta doli haptas kunder tij. Aleatet e tjere duke qene te paperfillshem ne pushtet nuk kane mundur te krijojne lidhje te thella politike. Ky eshte mendimi im, duke verejtur anen e jashtme politike, sepse asnjehere nuk dihet cfare mund te ndodh. Ne deri dje mbeshtetnim Blushin duke e quajtur intelektual qe doli hapur ne lufte kunder Edit, dhe e paten votuar jo pak por 30mije veta ne gjithe Shqiperine. Dhe tani del e verteta se ishte oligark i Rames si te gjithe te tjeret dhe gjithe zhurma qe beri ishte ndoshta nje loje e kurdisur mes tij e Rames per te detyru Bashen qe te bente marrveshje ne menyre qe te mos humbte pushtetin ngaqe ata te PDse mund te votonin Blushin tani qe nga media e publiku kishte marre pak a shume nje simpati dhe pelqim si opozitar i ri.

 6. Sorrosi eshte nje sorr e zeza qe do vetem para edvina kurva takson morrat e kuq dhe gjysmat ja jep zorres gjysmat I hedh ne llogari te gggrrrrriiigggooorrriiiit

 7. A mundet dikush te me ” ndricoj” ku ndryshon tramp me shpuren e tij mediokre nga soros dhe shpura e tij mediokre?

  1. Ndryshimi eshte se Trump eshte presidenti legjitim i SHBA, ndersa Soros dikush qe nuk e dime cfare perfaqeson dhe mund te vije t’i beje punet corap pa lene gjurme dhe pa mbajtur asnje pergjegjesi.

 8. Trampi le t’i drejtohet Komisionit te Venecias, ndoshta atje gjen derman dhe rimerr ne dore ambasadat e veta neper bote.

 9. Po kur Trumpi e ky avokati i tij nuk jane ne gjendje te bejne zap ambasadoret r tyre, c’kane qe bejne si gore per te qeverisur boten?
  Keto jane thirrje te deshperuara te njerrezve pa fuqi reale. Po kerkojne ti ndihmojme ne?

 10. Rudi Xhuliani nuk është thjeshtë një “avokat” i presidentit Trump e bile as një nga kryetarët e bashkisë më të suksesshëm të metropolit më të madh të botës, Nju Jorkut.
  Rudi Xhuliani ka hyrë në historinë e drejtësisë amerikane si prokurori më i aftë e më energjik që arriti të shkatërojë përfundimisht tre familjet mafioze të Nju Jorkut që në vitet 70-80 të shekullit të kaluar, bënin ligjin në këtë qytet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu