• |
ide | kryesore

“Milano nuk ndalet”, kryebashkiaku Sala zgjedh këtë mënyrë për të mposhtur frikën nga Koronavirus (VIDEO)

F1, Paparazzi

Një spot në të cilin thuhet “Milano nuk ndalet” dhe më gjërësisht ashtu siç shihet në fund të videos, “Italia nuk ndalet” (sëbashku me të gjithë qytetet duke përfshirë dhe Codogno). Kryebashkiaku i qytetit të Lombardisë, Beppe Sala, ka publikuar një video në mediat sociale me qëllim për të mposhtur frikën nga virusi që ka prekur Italinë. Qytetari i parë, së bashku me administratorët e tjerë, filluan një apel ndaj qeverisë për t’u rikthyer normalitetin nëpër qytete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu