• |
ide | kryesore

Berisha i dërgon “sinjal” Bashës: Lexoje mirë mesazhin e 2 marsit

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sot në lidhje me manifestimin e Presidentit Ilir Meta, ku opozita e bashkuar e mbështeti. I ftuar në Euroneës, Berisha tha se opozita duhet të lexoj mesazhin që dhanë qytetarët duke i dërguar një mesazh dhe Lulzim Bashës, i cili kritikohet për mënyrën e të bërit opozitë.

“Opozita dhe PD uroj që ta lexojnë mirë mesazhin e mitingut të 2 marsit. Tregoi një revoltë të madhe ndaj narkoshtetit dhe Edi Ramës. Qytetarët e thjeshtë janë të gatshëm t’i përvishen uroj që opozita ta lexojë mirë këtë mesazh dhe t’i përgjigjet me një frymë me veprimet e ardhshme”, theksoi Berisha.


I pyetur se cili ishte roli i PD në këtë tubim të thirrur nga Presidenti, ish-kryeministri tha se është e gjithë meritë e Metës pjesëmarrja. Ndërsa lidhur me faktin se nuk ishte në krah të Bashës, i u shpreh se preferon të qëndrojë në qoshe për shkak të rrezikut të shtypjes nga turma.

7 Comments

  1. Pranoje o salih ishin shpellkaret dhe lakuriqet kineze qe ti mor kriminel i ke nxjerr prej javesh neper mejhanet tv e portale qe gjithe diten shperndajne virusin tend te flliqur,por populli i tirones e ka kuptuar me kohe kush je ti mor Qen serb

  2. [ “Ndërsa lidhur me faktin se nuk ishte në krah të Bashës, i u shpreh se preferon të qëndrojë në qoshe për shkak të rrezikut të shtypjes nga turma.” ]

    He mër Sale, këtë e the të fortë. Ti na e solle Luli tradhtarin, edhe ti ke faj për këtë situatë në vend, tani dili përpara situatës, mos rri nëpër qoshe. Dikur kishim shumë shpresa te ty, e sheh ne ç’dore kriminelësh na çuat. Ju të gjithë jeni përgjegjës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu