• |
ide | kryesore

Edi Rama shmang Albin Kurtin

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur “temë luksi” të flasë për vendimin e parlamentit të Kosovës për rrëzimin e qeverisë “Kurti”. Në një intervistë që dha për “Real Story” në News 24 Rama tha se ka shqetësime të tjera, më të mëdha se rrëzimi i qeverisë së Albin Kurtit.

“Të vjen keq që të mos kem koment fare për këto, që janë luks në këto halle që kam unë. Kam halle shumë të mëdha se këto. Të vjen keq që të mos koment fare”, – u shpreh Rama kur u pyet për çështjen.


Marrëdhëniet e Ramës me Kurtin mbetën të ngrira edhe pas vizitës që kryeministri i Kosovës bëri menjëherë pas marrjes së detyrës në Tiranë. Çështja e Shengenit Ballkanik ishte diçka që Rama dhe Kurti kishin opinione të ndryshme. ©LAPSI.al

13 Comments

  1. MERO GELBAZA & ASTRIT PATOZI DHE SOKOL BALLA FUTEN NE NJE SHTRAT DHE BEJN -LIKE -POSTIMEVE TE EDI RAMES DHE LAL ERIT thotë:

    EDI RAMA KA MBETUR VETEM ME MERO GELBAZEN CARLO BOLINO SKENDER MINXHOZIN ALBAN DUDUSHIN DHE SOKOL BALLEN DHE GRUPIN E ORGANIZATES DHE HASHIM THAQI BATON HAXHIU NE KOSOVE,SKA SHQIPETAR QE E PERKRAH OSE FLET ME EDI RAMEN

    1. o rrezikzi tka bo keq karantina. ke qe ne 2013 aty o kar qe shkrun te njejtat gjona. na jep adresen qe te vijme te te lidhim se perben rrezik dhe per familjen tate tashme

    1. ne fakt shqiptaret andej dhe kendej e dine qe ka nje Thacic, dhe Ramovic, por jo nej Albinovic. Se kush jane tradhetaret qe u munduan tia fusin thiken kosovareve , i dime te gjithe. Thaci-RAma

  2. E para:Imagjinoni Ramen sikur Presdenti Meta te kerkoje te vendos gjendjen e jashzakonshme!! Si mendoni ju si do reagoje Rama. E dyta: Albin Kurti nuk e eshte shkarkuar ka shkarkuar veten dhe njekohesisht i ka lene kopilin ne dere budallenjeve te politikes Kosovare. Sepse Korona virusu sipas te gjitha lajmeve do beje kerdine ne bote e Kosova e politikanet e Kosoves duhet ta dine qe jane pjese e kesaj bote. Albini me kete perbindesh i lau duart e duhet te falenderoje titistin Mustafa. LDK duhet te beje alence me Aramush Haredinaj. E ai kokder siç eshte duhet te beje vetvrasje politike po pranoi heqjen e takses me Serbine, Rama jone po lut Zotin qe te mos kete pune me Ramush Haradinaj. Ne Kosove sot politika ka hyre me deshire ne labirinthin e injorances politike. Rama e ka kaq mend sidomos kur eshte esell pa ndikimin e barit te mos perzihet me nje korano virus tjeter qe eshte ne Kosove.

  3. E para:Imagjinoni Ramen sikur Presdenti Meta te kerkoje te vendos gjendjen e jashzakonshme!! Si mendoni ju si do reagoje Rama. E dyta: Albin Kurti nuk e eshte shkarkuar ka shkarkuar veten dhe njekohesisht i ka lene kopilin ne dere budallenjeve te politikes Kosovare. Sepse Korona virusu sipas te gjitha lajmeve do beje kerdine ne bote e Kosova e politikanet e Kosoves duhet ta dine qe jane pjese e kesaj bote. Albini me kete perbindesh i lau duart e duhet te falenderoje titistin Mustafa. LDK duhet te beje alence me Ramush Haredinaj. E ai kokder siç eshte, duhet te beje vetvrasje politike po pranoi heqjen e takses me Serbine, Rama jone po lut Zotin qe te mos kete pune me Ramush Haradinaj. Ne Kosove sot politika ka hyre me deshire ne labirinthin e injorances politike. Rama e ka kaq mend sidomos kur eshte esell pa ndikimin e barit te mos perzihet me nje korano virus tjeter qe eshte ne Kosove.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu