• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta stilisti italian me Covid 19

Paparazzi, SliderSergio Rossi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare. Ikona e markës luksoze së prodhimit të këpucëve ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Rossi ishte i shtruar në spital në Cesena të Italisë prej disa ditësh, ku dha dhe frymën e fundit.

Rossi e mori profesionin nga i ati, për t’u kthyer në një nga emrat më të njohur në industrinë e modës. Me krijimet e tij, ai frymëzoi gjenerata të tëra, përfshirë edhe të birin, Gianvito Rossi.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *