• |
ide | kryesore

Basha thirrje Ramës: Shtoni numrin e testimeve, transparencë për numrin e të infektuarve

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nëpërmjet një statusi në Facebook shprehet se qeveria duhet të bëjë transparente kapacitetet laboratorike si dhe të shtojë numrin e testimeve për qytetarët.


“Çdo vonesë jo vetëm fsheh të vërtetën por do të na kushtojë shumë shtrenjtë! Testimi është mënyra më e suksesshme që po aplikohet sot për të identifikuar të prekurit nga COVID-19 dhe për të shkëputur zinxhirin e transmetimit.”-shprehet Basha.


Statusi i plotë i Bashës:

Transparenca dhe informacioni mbi gjendjen reale të infektimeve janë jetike për të ofruar garanci dhe siguri për stafet mjekësore dhe për të gjithë qytetarët.

Testimi është mënyra më e suksesshme që po aplikohet sot për të identifikuar të prekurit nga COVID-19 dhe për të shkëputur zinxhirin e transmetimit.

Prandaj sa nuk është vonë i bëj thirrje qeverisë të shtojë urgjentisht numrin e testimeve dhe të bëjë publike gjithë kapacitetet tona laboratorike.

Çdo vonesë jo vetëm fsheh të vërtetën por do të na kushtojë shumë shtrenjtë!

Sa më pak testime, aq më pak persona të identifikuar, aq më shumë të infektuar, aq më gjatë do të vazhdojë karantina dhe më shumë do të thellohet kriza ekonomike.

Koha për të vepruar është TANI! Çdo ditë e humbur kushton jetë!

16 Comments

  1. Faleminderit, me te vertete faleminderit Lulash, ti e nxorre zbuluar sistemin qe i sherben (ti je asi nenmenge, i NAZISTIT SOROS), tani ky popull e kuptoi dhe heret a vone do te marri vet ne dore, fatet e veta. Spekulatori dhe krimineli, SOROSI ka 30 vite qe investon per shkaterimin, vjedhjen, grabitjen, degjenerimin, zhdukjen e ketij kombi, ti je narkoza qe ve ne gjume uraganin e deshperimit dhe te urrejtjes te pafundme qe ka shqiptari, kunder DIKTATURES dhe VirusitMavi2013, ti je valvula e sigurise per PERBINDESHIN dhe BANDEN. Mjerr per ju o KRIMINELE, o MJERANE, o BISHA, o DERRA te pangopur!

 1. Skenografia eshte shume e peshtire, pervecse eshte plagjiature ose me mire te themi nje

  lloj epidemie e politikaneve e disa gazetareve qe paraqesin biblioteken ne sfond si alibi

  e boshellekut te ideve. Shikoni ato librat kuq e gri siper kokes njelloj sic e paraqiti

  Rama para disa ditesh (edhe ai per te fshehur mungesen e ideve per tejkalimin e si-

  tuates dhe per te fshehur qellimet e tij te mbrapshta) qe na kujton nje skec ku nje

  injorant per tu treguar i ditur porosiste 1 meter Shekspir e dy metra Balzak.

  Dhe pastaj shikoni ne nje cep ne te djathte tij ne biblioteke si padshur nje foto-

  grafi me Merkelin per treguar mbeshtetjen nga kancelarja e fuqishme.

  O pika qe s’ju bie te gjitheve ju politikaj, fshati po digjet dhe ju po kriheni.

 2. Faleminderit, me te vertete faleminderit, Lulash, ti e nxorre zbuluar sistemin qe i sherben (ti je asi nenmenge, i NAZISTIT SOROS), tani ky popull e kuptoi dhe heret a vone do te marri vet ne dore, fatet e veta. Spekulatori dhe krimineli, SOROSI ka 30 vite qe investon per shkaterimin, vjedhjen, grabitjen, degjenerimin, zhdukjen e ketij kombi, ti je narkoza qe ve ne gjume uraganin e deshperimit dhe te urrejtjes te pafundme qe ka shqiptari, kunder DIKTATURES dhe VirusitMavi2013, ti je valvula e sigurise per PERBINDESHIN dhe BANDEN. Mjerr per ju o KRIMINELE, o MJERANE, o BISHA, o DERRA te pangopur!

 3. Dakort per cdo gje qe thua ti i ores 21.22 por per pjesen qe heret a vone do i marri vete populli
  fatet e tij ne dore kam shume dyshime se ajo “vone” do te jete kurre,se populli jone ka qene
  me shume i duruar sesa trim, me shume i perulur sesa i revoltuar, me shume ka kerkuar
  meshiren sesa te drejten, me shume i percare sesa i bashkuar dhe historine nuk e ka care
  me shpate ne dore sic thoshte dikur shoku Enver, por duke bashkepunuar shpesh here me ata
  qe e kane shtypur, shfrytezuar, copetuar e sakatuar.
  Faktet po tregojne se zemerimi dhe revolta e atyre qe mund ta bejne ndryshimin e ka
  emrin ikje, duke e braktisur fushebetejen dhe duke ua lene ketyre gjakpiresve ne dore fatet
  e Shqiperise.

 4. Me fal po’ sorra nuk eshte nazist
  Sorra eshte i majte
  Dora e majte Ca’ ben
  Fshin b
  O cun sorra i Ka kap te gjithe ketà
  Se ketà shiten lire
  Nazisti t’ha ne shqiperi nuk duan lek kur spiunojne.Tung.

 5. O popull nuk eshte sorosi shkatrrimtari i probes publike por salih karaxhic berisha qe vodhi shiti pervetesoje dhe ne fund shkatarroje gjithcka populli kishte deri 1992,popullit ju tha pritini plantscionet e pemeve me molle pjeshka rrush kumbulla qershi limona mandarina portokalle,pyje kullota fabrika uzina punishte,arsim shendetesi buqesi ushtri etj ky quhet shkatarrim o popull shpellkar dhe jo armiku i jashtem amerikan qe te ka thene salihu ty e shume loqeve si ty

 6. Dy shpellkare idiot rrin zgjuar gjithe naten per te me lepire loqet mua,nuk mora mundimin tju mbush trute juve,sepse ju trute i keni ne bythe ja u ka thene dhe salihu,tani shkoni hani supen se u be vone,keni prap pune neser

 7. Ipaemer, 0res09:25.. ose vrojtuesi i komenteve anti Rama tek Lapsi. Dihet, qe kush je ti, apo nga e ke origjinen e dashurine per bijte e kurvit, e horrat e morrave te kuq. Ti je njeri nga ti, por qe je me i peshtiri e idioti i corbes se trurit tend qe na e shet ketu, te gatuar me krimbat e halese rilindase qe te ushqen cdo dite ty, qe te mendosh ndryshe nga njerezit qe mundohen te kontribuojne per perparimin demokratik te vendit, e qe te mos qendrojme nen diktatin e nje psiko narkotiku i shembullit amoral .. Sa per shpellen te eshte treguar historia, por ti, si i ndyre , krimb haleje, jeton akoma ne kasollen me bajge nga ne ke ardhur, se mbase shpella te duket enderr, para qelbesirave ku ti jeton.

 8. O Ethem Lalaj ne nuk rrime zgjuar si ty o gruaqire por jetojme ne amerike qe ti se ka haberin se ku bie dhe ndryshimi eshte 6 ore.Ik e ha ndonje pjate supe tek partia se e ke justifikuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu