• |
ide | kryesore

(VIDEO) 250 punëtore të fasonerisë në protestë, kërkojnë pagën e luftës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rreth 250 punonjës të një fasonerie të prodhimit të këpucëve në Vlorë kanë dalë ditën e sotme në protestë ku kërkojnë pagën e luftës. Me maska, disa prej tyre dhe doreza, por pa ruajtur distancimin social, ato shprehen se nuk kanë marrë asnjë ndihmë përgjatë këtyre dy muajve.


Ata shprehen se nuk kanë përfituar as nga paga e luftës pasi figurojnë ende të pashkëputur nga sigurimet. Ndërkohë gjatë tre muajve kanë marr vetëm 1/3 E pagës, pra 10 mijë lekë si pagesë mujore, por theksojnë se kjo është e pamjaftueshme për të mbajtur familjen.


Punonjës e fasonerisë kërkojnë ndërhyrjen nga ana e shtetit pasi për to është e pamundur të mbijetojnë me 10 mijë lekë.

1 Comment

  1. ÇA KERKONI JU ? SIPAS PALLOSHIT TE ANETES JU I KENI MARRE RROGAT , TANI PAGUANI TAKSAT DHE MOS HANI MUT . HAHAHAHAAAAAAAAAAAAA…. KESHTU ESHTE KUR E SHISNI VOTEN . SIGURONI NJE MUAJ BUKE DHE 47 MUAJ TE TJERE PERBUZENI SI PROSTITUTA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu