• |
ide | kryesore

Mblidhet sërish Këshilli Politik, pritet marrëveshja për reformën zgjedhore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dita e sotme pritet të ketë zhvillime të rëndësishme përsa i përket miratimit të reformës zgjedhore. Në orën 19:30 do të mblidhet Këshilli Politik për të diksutuar për këtë reformë. Mësohet se opozita do të marrë pjesë dhe se palët janë në prag të një marrëveshjeje. Mbledhja e Këshillit do të zhvillohet te Pallati i Kongreseve. Ambasadorja amerikane është shumë e angazhuar në gjetjen e konsensusit mes palëve, ndonëse ajo ka folur shpesh ditët e fundit me kode në publik.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu