• |
ide | kryesore

Agron Shehaj: Rama gënjeu për paketën e tretë. Tragjike për mijëra familje shqiptare (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj nxorri një video të kryeministrit Edi Rama teksa premtonte një paketë të tretë pas pandemisë.

Shehaj në Facebook shkruan se Rama ka gënjyer dhe një fakt i tillë është tragjik për mijëra familje të varfra e në nevojë.


Lexo më tej: Loja me video/ Kush gënjen për paketën e tretë, Rama apo Basha? 

STATUSI I PLOTË
Rama ka thënë me zë dhe figurë se qeveria ishte gati për një paketë të tretë. Por vendosi të mos bëjë një pakete të tretë. Njeriu që rrugët i ndërton me koston e dhjetë herë më shumë se rrugët në Amerikë dhe Evropën Perëndimore, gjykoi që të papunët shqiptarë meritojnë një të njëqindtën e asaj që meritojnë të papunët në Amerikë dhe Evropë.

Kryeministri i lluksit rrugët i shet sikur të jenë prej floriri, por për të varfërit nuk jep as krunde. Kryeministri që udhëton me charter 100 mijë euro në Paris, qytetarët e tij i lë në mes të rrugës. Kryeminsitri i oligarkëve që me ta vjedh paratë dhe Shqipërinë, për të pamundurit nuk jep as mëshirë.

Mungesa e një pakete të tretë është tragjike për mijëra familje shqiptare. Mungesa e një paketë të tretë është braktisje e njerëzve në varfëri me pasoja për jetët dhe të ardhmen e tyre.

3 Comments

  1. Lulzim Basha ka nisur të dalë “derë më derë”, nuk po lë lokal, biznes dhe treg ushqimor dhe industrial pa shkelur, duke bërë fushatë të re, me metodë të vjetër. Zoti Basha në fakt, nuk po u sqaron tregëtarëve as marrëveshjen e re me shumicën qeverisëse, as përfitimet që ka PD nga ajo marrëveshje, por thjesht po u tregon në “3D” parajsën që ata do të kenë,o agron nje lloj dhe ti si lulushi i ke paguar puntoret e tu ne callcenterat qe ke,kete bej ti mos i pa paga se po punojne si skllever

  2. ME GJITHE RESPEKTIN PER TU O SHEHAJ KETE E DIME DHE ENJOHEM SE ÇFARE KURVE ESHTE . POR NUK PO KUPTOJME , JU ME KE JENI ? APO PROPAGANDE PER PUSHTET ? NUK ESHTE SE JUVE JU HAP BARKU PER POPULLIN , THJESHT SHFRYTEZONI VARFERINE PER INTERESAT TUAJ , POR NE THELB JENI I NJEJTI MUT I NDARE PERGJYSEM . EDHE JU KESHTU BETE KUR ISHIT NE PUSHTET DHE KESHTU DO BENI PO ERDHET NE PUSHTET . NESE E DONIT KETE VEND DHE KETE POPULL KISHIT BERE NDRYSHIMET RADIKALE . JU AS E RRUAJTET PER KERKESAT QE JU BENE DHE QE AKOMA PO JU BEHEN . A E DI PSE ? SEPSE JUVE JU INTERESON VETEM PUSHTETI DHE KAQ . SIPAS JUSH POPULLI NE TE SEMES VAFTE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu