• |
ide | kryesore

Koronavirusi kalon shifrën e 500 mijë viktimave në gjithë botën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Koronavirusi tashmë ka shënuar gjysmë milioni viktima në gjithë botën, ose 501 mijë në total.


Kryesimin e mban SHBA me 127 mijë kurse ndjekin Brazili me 57 mijë dhe Britania e Madhe me 43 mijë.


Ka një trend në ulje të viktimave nga COVID-19 në gjithë botën, por në disa vende, përfshi edhe Shqipërinë javët e fundit janë shqetësuese pasi ka një rritje të numrit të viktimave.

Nga 501 mijë viktima në gjithë botën, në Shqipëri ka vetëm 58.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *