• |
ide | kryesore

Opozita e re largohet nga Parlamenti

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Opozita e re është larguar nga punimet e Parlamentit, për shkak të kërkesave për të mos votuar marrëveshjen e arritur mes PS-PD dhe LSI, ku nuk përfshihen listat e hapura.

Vendimi është marrë sot pas mbledhjeve që zhvilluan grupet parlamentare të opozitës së re në Kuvend.


Kërkesa erdhi nga Myslim Murrizi, i cili kërkoi ndërprerjen e seancës plenare duke njohuar se opozita e re do merrte një vendim për vijimin e seancës.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Myslim Murrizi ka komentuar edhe tryezën trepalëshe që fillimisht e propozoi Rama, dhe më pas nga Balla në seancë, duke thënë se PS do të jetë e mirë me të dyja palët, opozitën parlamentare dhe jashtëparlamentare, por ky nuk është problemi i tyre.

Murrizi ka bërë të qartë se nuk do të votohet asnjë marrëveshje pa pranuar kërkesën e hapjes së listave.

“Ne kemi kërkuar lista të hapura, kombëtare, dhe votim 100% pa asnjë ndryshim të rekomandimeve të OSBE. Kemi kërkuar të ketë prag zgjedhor, që askush mos hipë në kurriz të kërkujt. Të numërohen votat jo nga militantë, jo nga tre parti, po 74 të tjera pse duhet të kenë besim tek ju.

Nëse juve si mazhorancë keni hapur ankand, nëse I keni dhënë fjalën jashtë kësaj salle, që do i bëni 84 vota harrojeni. Shqiptarët iu kanë dhënë 74 mandate. Me trasta në dorë, me presione e joshje, i nderuar z.Balla nuk do i bëni. Nuk mund të privoni më 5 milionë shqiptarë, o do fusni lugën në supë me krimba, o në supë që mban erë prej vitesh”, ka thënë Murrizi.

17 Comments

 1. Italianet kane nje shprehje , jo çdo gje e keqe vjen per te bere keq . Tani edhe une me plote gojen them shyqyr qe jeni ju qe ne te shpresojme ne ndonje ndryshim te vertete dhe te hajrit per kete vend te superkorruptuar nga politika super super e korruptuar dhe e super kriminalizuar .

 2. Krahasoni lule bashen pazarxhiun me M Murrizin demokrat te vertet qe e akuzojn per pazare Po si nxjerrin 1 pazar qe ka bere

 3. nqs ju te dy me siper ju ze meraku per pd une jam papa i romes , ju jeni ca sufllaqexhi te fuges qe nuk keni shoke ne kete pune

  1. Tani e kuptove!? Po keta fugistet dhe gjallesat e tjera ka dite qe po i dalin ne mbrojtje Murrizit sikur ta kishin baba. Por harrojne dicka “te vogel e te parendesishme”, Murrizi eshte ortak tek universiteti me Shametin, pikerisht me ate te grupit parlamentar rilindor qe u shpreh njelloj si Murrizi. Pastaj po te duan ta bejne Murrizin te votoje ndryshimet e dakordesuara e kane shume kollaj, mjafton t’i bllokojne lejen e ndertimit diku aty afer gjykates penale. Me sa duket keta nuk do japin voten sepse jane njerez me shume dinjitet me ne krye Murrizin dhe Jenisherin dhe zgjedhjet do behen me kodin e vjeter ne tetor sepse ne kete rast shembet teatri i komedise parlamentare. Aty pastaj e shohim nese te 39 opozitaret e medhenj arrijne t’i marrin 1000 vota ne total apo jo?

   1. PO ÇA PO THONI O KURVA PARTIE , O JU QIFSHA ROPT MAR E PRAPE . NE KETE RAST MURRIZI DHE TE GJITHE ATA TE OPOZITES DUHEN MBESHTETUR SE PERFITOJME TE GJITHE NDERSA NGA RROTACIONI VETEM GJATESIN DHE TRASHESINE E KARIT NDYSHON O KURVA PARTIE . TE PAKTEN AI ME SIPER ME EMRIN Arb , DEL ME EMER DHE SHKRUAN GJITHMONE NDERSA JU KURVAT E PARTISE NUK GUXONI TE VINI AS EMER . JU JENI SUFLLAQEXHINJE PARTIE O KURVA . JU PER NJE RROGE JA MERRNI NE GOJE KUJTDOJI O GJAK KURVASH . ROPT MILITANTEVE , ROPT PARTIVE

 4. Po mir mo sufllaqexhinj , kaq bythlepirsa pas pushtetit sa nuk ndaleni para asgjeje po na cave trapin ti me ate murizin tend qe dhe nga zeri ai duke , seshte nevoja ti gjesh nje pazar se ai duket qe eshte pederast , nejse vazhdoni ushqehuni edhe ca kohe se do tu mare malli per sufllaqe ,gjithsesi le te kalojne motrat per kompesim ne krahun tjeter te politikes dhe regullohet gjithecka hani dhe ju nga leket e tyre .Sufllaqe te mbara

  1. O legen un sjam as sufllaqexhi i ps as bole I ps Jam per hapje listash ku deputetit ti jepet haku nga njerzit sa vlen jo me lista ku hyn dhe injorantja spiropali dhe palla mul ndoka

  2. Pas pak kohesh do hane vetem pitet e sufllaqeve pa shoqeruar me asgje, vetem me uje rubineti nga ai i gjalleses ne krye te bashkise

 5. E hengri nga prapa drurin e -Murrizit-murrizi, sebashku me plehrat e tjere .Rrini si muti ne shi tani .O zagare te zgjebosur, sebashku me super Nafijen-Rudina-

 6. Demokrati Kastriot Islami: Do kandidoj sërish si deputet për PD-në,kaci i zi deputet i pd shpellkaret e salihut te gezuar per kete lajm nga portalet afer pd e miratoje dhe luluqja

 7. Librin e shtepis te shkerdhevshin ty qe ke komentuar me shkronja kapitale ,Pragun dhe oxhakun,moter dhe grua, cfare ke me njerzit se jane militante apo jo ,Ti jep mendimin tend o rob qire dhe jo te shash te tjeret qofshin militante te te gjitha forcave politike.Ti lexo ata qe thone dhe shkruajne ralitetin ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu