• |
ide | kryesore

Rekord i ri/ Regjistrohen 90 raste pozitive me Covid dhe 2 viktima

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Tjetër rekord me infektimet. Ministria e Shëndetësisë raporton se kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 90 persona. Gjithashtu, në Spitalin Infektiv kanë ndërruar jetë edhe dy pacientë të infektuar.


Ndërkohë, MSH thekson se situata në Spitalin Infektiv paraqitet serioze, ku “Aktualisht janë të shtruar 81 pacientë në spital, 11 pacientë janë në terapi intensive në gjendje serioze dhe 5 prej tyre janë të intubuar në gjendje të rënde”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu