• |
ide | kryesore

Raporti i Moody-s, Jorida Tabaku: Kalbëzim i qeverisë nga korrupsioni

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Jorida Tabaku ka reaguar pas raportit të Moody-s për ekonominë shqiptare.


Në një postim në “Facebook”, Tabaku shkruan se ashtu si raportet e tjera ekonomike nga FMN tek OECD flasin për një kalbëzim të qeverisë nga korrupsioni.


Ajo thekson se në vend që të pranojë dështimin dhe të marrë masa për të ndihmuar njerëzit dhe ekonominë qeveria vazhdon avazin: vjedh dhe gënjen.

MF: Moody’s ruan të pandryshuar renditjen e Shqipërisë pavarësisht goditjeve 

POSTIMI I TABAKUT

Gënjeshtra u është bërë ves dhe ai del me shpirtin politik.

Raporti i fundit i Moody’s nuk ka bërë ASNJË renditje pozitive (si thote vete Moody’s sepse nuk ka pasur qellim renditjen) por vlerësimin e ekonomisë.

Ashtu si raportet e tjera ekonomike nga FMN tek OECD flasin për një kalbëzim të qeverisë nga korrupsioni. Moneyval flet për pastrimin e parave dhe e ka klasifikuar Shqipërinë në listën gri, Banka Botërore dhe BERZH raportojnë për një krizë të thellë ekonomike dhe recesion me 9% rënie.

Në vend që të pranojë dështimin dhe të marrë masa për të ndihmuar njerëzit dhe ekonominë qeveria vazhdon avazin: vjedh dhe gënjen.

Gënjeshtrat e përditshme dhe propaganda nuk e shndërrojnë të zezën në të bardhë. Ndryshimi është i pandalshëm. Kohë më të mira do të vijnë për shqiptarët dhe biznesin. Grabitësit dhe xhandarët e ekonomisë do të marrin përgjigjen e merituar.

4 Comments

  1. Kalbezimi fillon qe ne shoqeri, del ne rruge femija uleret ne prani te prinderit, shkon ne shkolle plas bullizmi, mbaron shkollen me nota apo dipllome fallco, fillon pune me teze partie dhe me pas behesh hajdut/e fiktiv e material per te filluar ciklin nga e para me femijen tend pasi te jesh bere prinder.

    E ti thua raporti, qeveria apo ramavirus krimi.

    Shqiperia eshte ujku sa nje ka ti thua gjurmet. Shoqeria shqiptare eshte per ta cuar te pavioni dikurshem 17-ta.
    Aty ku e meriton.
    Pash zotin, mos ja prish diten rrogtarve socialist se jane tu harxhuar kohen dhe paret qe kane grumbulluar gjate javes nga afera te ndryshme. Shko prap ne brenda dhe freskohu ne kondicionerin qe rrezik as nuk e paguani energjine sic ben trecereku popullates.

  2. Shkrimtari austriak: Shqiptarët, njerëz që e kanë passion spiunllëkun, militantizmin dhe konspiracionin,lepirjen tabakhonja pala dale prap sot ne dite pushimi jepini leket per pune jashte orari

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu