• |
ide | kryesore

Ironia e gazetares, shihni CV-në e deputetes ‘kukull’ të Ramës që është caktuar si relatore për ndryshimet kushtetuese

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetarja e Abc News, Esiona Konomi ka ironizuar me faktin se deputetja relatore e ndryshimeve kushtetuese për sistemin zgjedhor nuk ka asnjë eksperiencë legjislative. Gazetarja ka publikuar CV-në e deputetes së qarkut Gjirokastër nga LSI-ja, Ediola Braha dhe shkruan se kjo është ulëritëse.

“Më vjen të ulëras! Unë dhe ju, duhet të presim deri pasdite, që zonja deputete me CV e mëposhtme, të japë kontributin e saj për ndryshimet Kushtetuese, ndalimin e koalicioneve, hapjen e listave, apo se cfarë pragu elektoral do të kemi.


Pra, znj. Braha, është caktuar nga opozita parlamentare si një prej relatoreve për amendimet në Kushtetutë. As arsim minimal juridik, asnjë eksperiencë në çështjet e legjislative, e aq më pak në rangun e kushtetutshmërisë. Hidhini një sy arsimit dhe eksperiencës së saj në punë dhe krijojini vetë pritshmëritë. (Asgjë personale. Faktet)” shkruan ajo.

Kryeministri Edi Rama po përdor disa deputetë të së ashtuquajturës opozitë parlamentare, për të përparuar axhendën e tij për ndryshimet kushtetuese.

14 Comments

 1. Kjo ka arsimin e DYBEKUT ,e mendoni me arsim Kristali, kjo idjotja e Mones,e lindur drejtoreshe tek Lsi do relatoje per kodin zgjedhor. O zot pse s’na bere me dy bythe.Shwiperia ka rene ne dore te injorances dhe budallallelut

 2. Sic qihet qarte, kjo cuca ka dobesi te thella.
  Te mbarosh nje fakultet te Kristalit per 7 vjet, do te thote ya kesh trurin cope cope.
  Megjithate ma merr mendja se kjo thjesht mban protokollin, nuk e drejton kjo reformen…

 3. Kjo sic duket nga CV-ja nuk permbush kriterin kryesor – qenien ne burg ose biznes narkotikesh!
  Mbase ka eksperience ne performancen a gojores?! Do t’i kete kaluar te gjitha testet!

  Bravo cupe! Keshtu te do Rilindja!

 4. Dmth ket buzkuqen e ka zgjedh LSI si deputete, e ka zgjedh hajdaresha me shoke me perfaqesu opoziten dhe kjo qeka kuklla e Edi Ramesh.
  Lul Basha ta pyeste bythen mire kur la parlamentin.

 5. Nje lloj si albana vokshi qe ka mbaruar per juridik ekonomik shkeca natyrore dhe per shkencat Gojore bashke me vjollcen e salihut

 6. Kjo metode, e emerimit te te pa afteve, ose shqi injoranteve, eshte metoda e baballareve te tyre kuqale, eshte rruga qe ndiqte krimineli Hoxha, qe sa me te pa afte te kete vartesit, aqe me te nenshtruar e servile i ka. Andaj, ky idiot KM, me te tera rruget qe ka ndjekur, gjithemone ka shkelur ne derrase te kalbur, e pa dinjitet.Per mos te folur per perfaqsimin e atyre gjoja deputete per aftesite e tyre politiko shkencore, e dijeve ligjore e ekonomike. Ai parlament eshte nje stan i tredhur, sa per qenije borderoje, sepse der me sot me se shumti eshte i diskredituar me ate brume qe ka brenda.Keto nuk jane shenja te mira per horizontin e ardhmerise se vendit, ket jane shenja qe dikush i ndyre politikan, po kerkon qe me cdo menyre te qendroi ne pushtet, qe te mbuloi te zezat qe ka bere, por c;do mundim do i shkoi kot, mbasi rruga, e shenjat per largimin e qelbesirave shinat jane gati.

  1. Po me vllai karit po. Vetem enver hoxha dhe kuqalet e kane fajin. Sali sekretari dhe lul kamarieri rinasit nuk kane faj qe i kane zgjedh.
   Ska faj Rama qe tall lesht.

   1. Me then te drejten shumica e problemeve nga ajo koh burojne. Mos harro qe dhe sala pjell e atij sistemi eshte. Nuk them qe eshte komunist por, do apo nuk do ia komunizmi do leri gjurm te thella ne formimin e tij. Per Bashen nuk kam ca them se ai eshte dukshem ne marveshje me Ramen per interesa peesonale.
    Une njih personalisht disa nga “kuadrot” e asaj kohe, te cilet i kane mbijetu ndryshimit te sistemitdhe jane duke dal ne pension. Ato qe njof une jane burra te mir, te ndershem, por prap se prap mbetet fakti qe nuk jane te afte, jan injorant.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu