• |
ide | kryesore

Lëshonin vërtetime abuzive, ndalohen nga policia disa punonjës të Sigurimeve Shoqërore Tiranë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Disa punonjës së Sigurimeve Shoqërore janë shoqëruar në policinë e Tiranës. Dyshohet se ata lëshonin libreza shëndetësore me qëllim punësimin, por në mënyrë abuzive. Bëhet fjalë për një operacion në vijim e sipër, veprimet për të cilin po kryhen nga SPAK në bashkëpunim me policinë. Deri më tani nuk ka njoftim zyrtar për rastin në fjalë. Sipas mediave, po ashtu bëhet me dije se policia ka arrestuar edhe punonjës të Institutit të Higjienës./ BW1 Comment

  1. Librazat shendetesore ( higjeno -sanitare)si dhe raportet mjeko-ligjore me 3 firma(mbi aftesine ne pune) behen masivisht ne menyre fiktive. Marrin 2000 ( te reja) per librazat dhe 500 per raportet.
    Shkojne inspektoret neper biznese dhe i thone t”ju bejme NE, qe te mos shkoni lart e poshte. Ky vend plot shushunja eshte. Nuk ben derman virusi ndaj shushnjave por dhomat e gazit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu