• |
ide | kryesore

Kuvendi vendos për Metën, nuk shkarkohet Presidenti

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin final të Komisionit Hetimor për Shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.


Raporti është miratuar me 78 vota pro, 17 kundër dhe 8 abstenim.


Raporti përfundimtar i Komisionit Hetimor është tërhequr nga shkarkimi i Presidentit të Republikës, pas raportit të Komisionit të Venecias, i cili doli në përfundimin se Presidenti nuk ka kryer shkelje të rënda sa për t’u shkrarkuar.

4 Comments

  1. Si guxoni e quani Kuvend ?!!?Nje tmerr i vertet,ca palaço qe me referendum nuk i gjen me monstra se ato qe jane brenda asaj godine !!!!

  2. C’pune po i prish presidenti? Ai zgjedhjet i beri si i deshi qejfi dhe vazhdon punen
    Gjykate kushtetuese nuk ka. Gjithsesi me mire ne presidence sesa te vije verdalle neper Shqiperi per zgjedhje.

  3. Hengri mut Ripjerdhja Mavi! Se na cane trapin, ishin fry si gjelat. Ky skrapalliu, keshtu sta mbush syrin, por perseri sa krahu ju futi ketyre.

  4. Humbje kohe per Shqiperine dhe shqiptaret. 2 socialiste bejne sikur zihen, krijojne nje problem dhe e zgjidhin pa asnje interes per publikun apo per Shqiperine. Politike hajvanesh jerm. Shqiptaret akoma skane mesuar te bejne shtet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu