• |
ide | kryesore

SPAK sekuestron hotel Vollgan në Durrës, ishte në pronësi të Emiljano Shullazit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Shullazi-Vollga1.jpg

Ditën e sotme u sekuestrua hotel “Vollga” në Durrës nga Agjencia e Administrimit të Pasurive.


Nga të dhënat e para, mësohet se kërkesa për sekuestrimin e tij është bërë nga SPAK dhe është pranuar nga Gjykata e Posaçme.


Në periudhën e privatizimeve, ky hotel i kaloi një pronari që pretendonte pronësinë e saj. Ndërsa në vitin 2011, ky hotel i kaloi Emiljano Shullazit.

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

HISTORIA/ Si e izoluan socialistët Shullazin në qelinë e “Bis41” 

4 Comments

  1. EDI RAMA DO TE JA KALOJ CARLO BOLES BOLINO PER £1 Euro KETE HOTEL ,PRANDAJ CARLO BOLJA DHE YMER GELBAZA DHE KOL SALLAKU LEHIN DHE NXJERRIN NGA GOJA QKA NXJERRIN TE GJITHE NE NGA PRAPA**ICA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu