• |
ide | kryesore

Rreth 100 emigrantë shqiptarë të bllokuar në Kapshticë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rreth 100 qytetarë shqiptarë janë bllokuar në pritje të kalimit drejt shtetit grek, Kapshticë.


Të bllokuar në radhë ndodhen 16 automjete dhe 3 autobusë, të cilët do u duhet të qëndrojnë për shumë orë, deri ditën tjetër kur pala greke të rifillojë punën.


Kjo pasi kuota prej 300 personash u plotësua për sot dhe policia greke ndërpreu punën.

7 Comments

 1. Ka 2 muaj greku qe i ka paralajmeruar.Nuk e ka fajin as idioti i gjate e as greku.Doni t’a hidhni me te sharae “patriotizma”.O merrni hotele ose rrini a prisni ne vape…..Jo po kaq sportele, jo po dogana e mbyllur.Cdo vit gomarlleqe te tilla.Mjaft me kaq se na merzitet.As lajm nuk meritoni

  1. e para, ata jane njerez dhe jo dele!
   e dyta, policia greke pranon 300 vete, ok, si do ta marre vesh udhetari se sa vete ka perpara?
   Cfare organizon shteti i dhjere shqiptar?
   Pse ne E-albania i nxorren me vrap mundesite per te marre leje per te bere “shurren”?
   Pse nuk organizojne mosgrumbullimet ne radhe te doganave?

   PRA, ESHTE LAJM SE JANE QINDRA SHQIPTARE NE RADHE NE KUFI.
   Po ti nje cope spermatozoid fitimitar qe voton per ridhjerjen je…..

   1. Po rri mer kar, cdo gje e merr pune votash..Prandaj se jane njerez dhe dijne te lexojne dhe te arsyetojne nuk kuptohet prape teoria e deleve te dyndura ne kufi!Lexoje artikullin dhe po te thote qe nuk kalojne sepse ka mbaruar kuota. Ku eshte lajmi ketu? Tani do dale polici ti numeroje, keta injorante? NUk ka pune te tjera per te bere, apo do merret me vota e politike..Cfare pretendojne tu nxjerre ndonje uturak, apo tu japin dhoma hotelesh..Koncepti yt per shtetin eshte militant (sot e shajme se duhet te fitoje partia tjeter, nese shajme dike tjeter..). Lapsi po i meshon nje lajmi qe vetem denigron keta “emigrante”..

    1. Ka mbaruar kuota, e lexoj se s’ja analfabet si ti!
     Por lajmi eshte te tragjedia njerezore e njerezve qe nuk i organizon shteti per te mos krijuar radhe.
     Perseris veten per nje cope idiot si ti!

     1. O gomar! kur ti ke marre nje konfirmim nga greku per limitin e ayre qe kalojne, per cfare duhet do te te organizoje shteti?? Do ti marre per dore? apo do coje dhjetra police.. I prisni te gjitha nga shteti, jeni bere me keq se komunistet e qemotit..Luaj buthen o palle se do ngordhesh urie duke therritur “shteti e ka fajin”..Me ca si ti nuk behet opozite, se jeni qesharake!

     2. Per probleme te kalimit te kufirit midis shteteve, sigurisht duhet te planifikojne shtetet, madje e kane obligacion.
      Per probleme te tilla ne kohen e nje pandemie globale, me rreziqe te medha e konsekuenca te renda, sigurisht planifikimi dhe ndihma shteterore eshte me shume se obligacion.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu