• |
ide | kryesore

Meta lë Presidencën dhe merr qeverinë pas zgjedhjeve, PD: Diversion i Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një lajm i Ora News sipas të cilit Presidenti i vendit Ilir Meta do të lërë këtë detyrë pas zgjedhjeve të 25 prillit të vendit të ardhshëm dhe do të bëhet kryeministër është komentuar nga Partia Demokratike. Nënkryetari Edi Paloka thotë se ky është një diversion i Ramës për shkak të sondazheve që e nxjerrin humbës në zgjedhje.


“Paska filluar serisht me diversionet i marri. Po ndan dhe postet tani. Sa i deshperuar mund te jete njeriu dhe sa tmerrshem e zhysin sondazhet sa kerkon te joshe sa majtas sa djathtas. Njehere donte te behej president, tani do e hiqka Meten nga presidenca e do e beka minister te brendshem.


I ke bere llogarit gabim o i marre po njerezit sjane dele. Ska pazar qe te shpeton ty dhe kriminelet qe te sollen dhe te mbajne ne pushtet. S’do kete kurre amnisti per ty e as per asnje kriminel qe pret te te sjelle vota ty dhe shpures tende. Meta ta ka bere te qarte se ske asnje shans ta heqesh qe aty deri sa ti mbaroje mandati. E provove dhe deshtove” – shkruan Paloka. ©LAPSI.al

Paska filluar serisht me diversionet i marri. Po ndan dhe postet tani. Sa i deshperuar mund te jete njeriu dhe sa…

Publiée par Edi Paloka sur Jeudi 10 septembre 2020

6 Comments

 1. Të bësh debat me kreun e LSI-së për korrupsionin, është si të bësh debat me një pronare të një shtëpie publike për virgjërinë. Në vetvete, përfshirja në një debat të tillë, është një korrupsion po aq i madh sa historia e partisë së saj.

  1. Para pak kohesh pata nje debat me nje mikun tim ish antar te LSI, Edhe ai po thonte te njejten gje sy ty.
   por une mendoj se nuk eshte LSI e korruptuar por eshte populli i korruptuar, i kalbur.
   E pyeta: Po sikur te thoshte LSI qe do te bejme Drejtesi, arsim dhe do rrisim ekonomine a do ta votoje??
   Jo me tha, e shikoni pra qe nuk eshte faji i partive, partite i pershtaten popullit, populli do korrupsion dhe partite ja ofrojne. Qellimi i partive eshte pushteti, dhe ato perdorin cdo mjet per ta arritur.

 2. Skenari Berisha-Meta që nxjerr me “këpucë të kuqe” Lulzim Bashën: Njëri president, tjetri kryeministër e ministër i Brendshëm, kreu i PD “ngrohet në diell”

 3. Rama flet për “Detin”: Meta, Berisha e Basha janë në grupin e “peshkatarëve”, ata shitën me firmë e me vulë! Pastaj ua skuq Monika peshkun

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu