• |
ide | kryesore

Nis aksioni i shembjes së 12 pallateve të dëmtuara nga tërmeti prej IKMT-së

Lajme, Të fundit

Nis aksioni i shembjes së 12 pallateve të dëmtuara prej tërmetit të 26 nëntorit në Valias të Kamzës nga IKMT.


Ndërtesat ishin të pabanueshme dhe të rrezikshme për jetën e banorëve.


Janë programuar për t’u shembur 5 pallate 2 katëshe, 6 pallate 3 katësh dhe një pallat 4 katësh.

IKMT shprehet se aksioni do t’i hapë rrugë ndërtimit të objekteve të reja për banorët e prekur.

1 Comment

  1. QUIZ: Nese per t’u shembur u deshen 10 muaj, sa kohe do duhen per t’u rindertuar?
    Kush e gjen pergjigjen fiton nje foto te qeverise per ta varur ne mur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu