• |
ide | kryesore

Përplasen virtualisht/ Basha-Ramës: Gërrvërret prej palaçoje s’e mbulojnë dështimin dhe krizën ku i ke zhytur njerëzit

Lajme, Të fundit

Beteja virtuale e nisur nga kryeministri Edi Rama ka marrë një përgjigje nga fronti tjetër. Kryedemokrati Lulzim Basha ka replikuar postimin e fundit të kreut të qeverisë, duke shkruar se “gërrvërret prej palaçoje nuk mund ta mbulojnë dështimin dhe krizën ku i ka zhytur njerëzit”. Kryetari i Partisë Demokratike ka thënë se ccdo fjale të kryeministrit fshihet një vjedhje prej miliona eurosh e qeverisë.


“Gërrvërret prej palaçoje nuk e mbulojnë dot dështimin tënd dhe krizën ku i ke zhytur njerëzit. Pas çdo gërrvërri ti fsheh vjedhjet e qeverisë prej miliona eurosh, si mbrëmë me inceneratorët. Para që duhet të shkojnë te shëndetësia, të papunët, pensionistët e biznesi në krizë”, shkruan Basha.


2 Comments

 1. Premtoi burgun dhe e fut bishtin nder shale palloshi , por ti nuk ke kellqe.
  Gjithçka e gjete gati dhe kujton se kjo eshte bota . Do edhe pak bythe kjo pune o lulush.

 2. Lulzim Basha ndërkohë, duket se i ka “harruar” dhe vetë personalisht nuk është duke u marrë më me “oligarkët”, duke ua lënë këtë detyre mediave dhe njerëzve pranë tij, që i “ngacmojnë” herë pas here.

  Nja dy vite më parë, ai nisi një fushatë agresive ndaj tyre, me deklarata pothuajse të përditshme.

  Në atë kohe u përfol, se në fakt kjo ishte një fushatë gjobëvënie.

  Dhe në fakt, duket se kështu ka qenë, pasi Lulzim Basha u bë me katër vila, dy në Tiranë e dy në bregdet, në Hamallaj.

  Bizneset e kunatit të vet ndërkohë, kanë lulëzuar.

  Efekti i sulmeve e dha efektin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu