• |
ide | kryesore

Spiropali i kthehet Hajdarit: Sa më shumë të godasësh foltoren aq më pak godet me fjalë dhe argumente

Lajme, Të fundit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, i është përgjigjur deputetes Rudina Hajdari, pasi kjo e fundit bllokoi foltoren e Kvuendit dhe e goditi me grushte, duke kërkuar të ndërpritet seanca plenare për votimin e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor.


Nga vendi, Spiropali iu drejtua Hajdarit, duke i thënë se “sa më shumë të bërtasësh, aq më pak do ketë impakt tek njerëzit”.


“Sa më fortë të bërtasësh aq më pak dëgjohesh. Sa më shumë të godasësh foltoren aq më pak godet me fjalë dhe argumente. Po diskutojmë sikur jemi në një proces demokratik. Të tillë sjellje ta kishim lënë pas me ata që e lanë këtë Kuvend. Në këto katër vite që në krye kur u ngrit komisioni për reformën zgjedhore jemi përballur me këtë sjellje fëmijënore për opozitën jashtëparlamentare aspak etike dhe penguese. Nuk ka lidhje me procesin që duhet të ishte i shkurtër. Ne këtu po përjetojmë dhe pasojat e atij vendimi ekstrem që mori opozita për të dalë nga ky Kuvend. Fajin duan të na e lënë ne. Çfarë faji kemi që një opozitë vendos të braktisë institucionet dhe më pas t’i marrë peng ato përmes mekanizmave të tjerë ekstra ligjiorë. Mendoj se në përmbyllje të këtij procesi që do e votojmë duhet t’i japim fund njëherë e mirë krijimit të tryezave apo komisioneve apo këshillave që mundohen të mbajnë në këmëbë partitë në kurriz të qytetarëve. Kjo duhet të jetë e fundit herë që ne komunikojmë me mekanizma të tilla. E kanë bërë shprehi ata. Sa herë që duan të përfitojnë diçka nga sistemi shantazhojnë me protesta dhe dhunë e bomba molotov”, tha Spiropali.

17 Comments

  1. Qe Hajdari eshte aktorja juaj me e keqe kjo dihet. Po ti kryebaxhella e KryemutKarabeut cfare argumentesh paraqet per hapje listash apo moshapjen e tyre me sakte.

  2. Ja ke bere gojoren sot skenderbeut shoqja lenka , se mu duk pak i lodhur komandanti . Ki kujdes heren tjeter mos e lodh shume se helbete po plaket dhe ai

  3. Oj spirobytha do vjellesh gjithçka . cowndouni ka filluar .kushqo qe voton do i qihen edhe qent peveçse kurvave qe keni ne shtepi .

  4. KU JE O MURRIZI ? TJETER NA THE DHE TJETER PO BENE . LARGOHUNI NGA SALLA . DHE NE E DIME SE KUSH JANE KURVAT E VERTETA . TREGOHU JUAJAL SIç KE QENE MOS LOZ ME ZJARRIN SE AS NE ÇERME NUK DO TE PRANOJNE .

  5. ne kuvend rame flet akoma per saliun i cili ka 8 vite qe ka vdekur po si budalla kujton se populli do e haje buken per sapun o rame mjaf je duke fol brockulla ne parlament

  6. AH KUR OJ KURVE , HARROVE BLUZEN ME VIJA TE KUQE HORIZONTALE . MBAS 25 QERSHORIT DO KESH TE NJEJTEN BLUZE POR ME NGJYRE PORTOKALLI DHE ME VIJA VERTIKALE . DO TE QIME ME MIJERA BREZA OOJ PUTANE LINDUR .

  7. KOT NUK THONE PAÇ FATIN E KURVAVE . E SIGUROJ EDHE PER NJA KATER VJET TE TJERA KJO KURVE. QE E PERKTHYER NE EURO JANE NJA 10 MILION PER SKENDERBESHEN E PALLOSHIT.

  8. Ju lutem ,më lini një copë nga pidhi i Elisës kur të bjerë nga pushteti……mos e shqyeni të tërën….ju lutem….
    Kushedi sa do t’i shkojë vlera në ankand më pas…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu