• |
ide | kryesore

Falen të gjitha gjobat e vendosura në 7 muajt e fundit/ Lekët në bankë brenda 15 nëntorit

-Instant, Lajme, Të fundit

Të gjithë ata që kanë shkelur masat anti-Covid përgjatë 7 muajve, përfshirë edhe muajt kur vendi ka qenë në karantinë totale, janë falur.Me anë të një Akti Normativ, të gjitha gjobat janë falur dhe makinat dhe patentat e bllokuara janë kthyer. Po ashtu janë falur edhe të gjitha gjobat e vendosura ndaj familjeve të prekura nga 2 tërmetet për shkeljet gjatë kryerjes së punimeve. Bëhet fjalë për gjobat e vendosura nga 17 prilli deri në 7 tetor 2020.


Mësohet se institucionet përkatëse duhet të përgatisin para datës 30 tetor listën e personave që janë ndëshkuar dhe do duhet t’u kalojnë paratë në llogaritë përkatëse jo më larg se data 15 nëntor.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.