• |
ide | kryesore

25 mësues të infektuar me COVID-19 në Elbasan, tre rastet e fundit në të njëjtin gjimnaz

-Instant, Lajme, Të fundit

25 mësues janë infektuar me COVID-19 në Elbasan që nga nisja e procesit mësimor. Tre rastet e fundit janë dy mësues të gjimnazit “Kostandin Kristoforidhi” dhe në një shkollë tjetër ku studiojnë nxënës me aftësi të kufizuara.


Edhe 6 nxënës janë infektuar gjatë 3 javëve të procesit mësimor. 20 raste me COVID-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në qarkun e Elbasanit. Prej fillimit të pandemisë, ky qark ka shënuar 218 raste.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu