• |
ide | kryesore

Ndryshime në Kadastrën e Durrësit, në krye vjen Rezart Elmazi

-Instant, Lajme, Të fundit

Është larguar nga detyra e kreut të Kadastrës së Durrësit Artur Çobani, 11 muaj pas emërimit, dhe është emëruar në detyrë Rezart Elmazi. Artur Çobani u emërua drejtori i Kadastrës së Durrësit  në nëntor të vitit 2019, ku zëvendësoi Arjan Cengun, i cili pati marrë drejtimin e këtij institucioni pas shkarkimit të Liridon Pulës, i cili u akuzua për tjetërsim pronash në Gjirin e Lalzit.

Elmazi ka qenë më parë drejtues i Kadastrës në Vlorë dhe Tiranë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.