• |
ide | kryesore

Detaje të reja/ Jahti i braktisur në Shëngjin dyshohet se do përdorej për trafik droge

Arkiva, Lajme, Të fundit

Dalin detaje të reja nga një jaht i gjetur i braktisur 2 ditë më parë në bregdetin e Shëngjinit. Ai u pikas 1 milje larg bregdetit të Godullës në zonën e Kurbinit. Jahti me flamur slloven i quajtur “Tai Pan” mësohet se është në pronësi të një shtetasi italian.


Ai u gjet me spiranca të lëshuara në det, por brenda tij nuk kishte asnjë person dhe asnjë dokument që mund të hedhë dritë mbi atë që ka ndodhur. Fillimisht policia kufitare e ka mbajtur në mbikëqyrje jahtin për të parë nëse do të afrohej ndonjë person për ta marrë, por pasi askush nuk u duk atë e ankoruan në portin e Shëngjinit.


Policia ka dyshime të forta se ky jaht do të përdorej për transport droge, pasi në afërsi të tokës është gjetur edhe një gomone e braktisur. Hetimet janë shtrirë edhe me portet fqinje për të mësuar se nga ishte nisur jahti. Një vit më parë një tjetër jaht u gjet i braktisur në bregdetin e Shëngjinit. Në të udhëtonte një shtetas turk që ende është i zhdukur. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu