• |
ide | kryesore

Ministri i jashtëm grek mbërrin në Tiranë, protestuesit e PDIU-së shpërthejnë në thirrje: Turp, turp

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias ka arritur në Tiranë për të filluar vizitën e tij zyrtare 1-ditore. Dendias fillimisht ka shkuar tek Ministria e jashtme e Shqipërisë kur eskorta e tij është ndeshur me protestën e PDIU. Protestuesit e kanë pritur ministrin grek me thirrjet “turp, turp”.


PDIU proteston kundër vizitës së Dendias për marrëveshjen e detit dhe aktivistët janë përplasur edhe me policinë që nuk u dha leje për protestën.


 

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu