• |
ide | kryesore

Covid-19 në shkolla/ Infektohen dy mësuese dhe një edukatore në Korçë

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy mësuese dhe një edukatore janë infektuar me Covid-19 në Korçë.  Po ashtu, në shkollën 9 vjeçare të Bitinckës në Bashkinë e Devollit ka rezultuar edhe një mësuese me COVID-19.


Në 24 orët e fundit u testuan pozitivë 297 persona, ndërsa humbën betejën me virusin katër pacientë. Fatmirësisht janë shëruar 116 qytetarë, duke e çuar në 10341 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu