• |
ide | kryesore

Rama naftëtarëve: Me shantazhe dhe presione nuk funksionon me mua

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar naftëtarëve dhe grave të tyre që të lënë presionet dhe të dalin nga greva.


Ai ka shtuar se me forma detyruese dhe presione nuk funksionon komunikimi me të.


“Në rastin e naftëtarëve, e kam përsëritur edhe sot, s’jemi palë përballë një pale. Ne jemi faktikisht pjesë e një familje, dhe me naftëtarët s’kemi asnjë llogari të hapur apo për të mbyllur, sepse është marrëdhënie private. Por në kushtet kur kanë këto vështirësi, dhe refuzojnë të hyjnë në asistencë shtetërore sipas ligjeve, jemi të gatshëm të qajmë hallin, që as e ka krijuar qeveria, dhe s’kemi shkop magjik.

Duhët të dalin nga greva nëse duan të bisedojnë. Grevat bëhen për sensibilizim, ne jemi, s’kemi pse, jemi që nga dita 1.

Me ultimatume dhe me presion, me shantazhe, me kërcënime, me forma detyruese, me shprehje paga pastaj ulemi flasim, nuk funksionon. Jam shumë i keqardhur, sepse nuk është aspak e lehtë të flesh jashtë shtëpisë, jam i gatshëm sot në sekondë të bisedojmë me logjikë, gjëja më e lehtë të futesh në grevë, dalin disa në rrugë aty na bëni kanalizime ose do bllokojmë rrugën. Ku jemi këtu? Ne s’po rrimë, po bëjmë gjithçka kemi ne në dorë. Nëse është ndërtuar një qytet i tërë pa leje, atëhere do ketë probleme. Ne kemi bërë dhe do bëjmë kanalizime, por s’bëhen brenda ditës. Me presione s’fitoni me mua. Si xhagajdurët, si njerëzit në hall”, tha Rama.

7 Comments

 1. Patjeter, more sultán I madherishem, se ti je pronari dhe vete vulos e vete firmos. I ke personalizuar institucionet sic ta ka dashur menderja, pa pyetur per ligjet e shtetit. Je nje pacavure kryeminister.

 2. Ky ta thote troç- me mua funksionon vetem me Cash!
  Edhe kur ishte kryetar bashkie, ka deshmitare qe u thoshte te njejten gje!

  Te pakten eshte i drejtperdrejte!

  Ky, edhe po hyri ne burg nje dite, nuk ka per te hyre nga dritarja apo nga oxhaku, po direkt nga porta e madhe!

 3. per mandatin e trete te ka ngelur tu kerkosh vrimen e bythes se tepsine dhe timonin ua more qe te dytin

 4. per mandatin e trete te ka ngelur tu kerkosh vrimen e bythes se tepsine dhe timonin ua more qe te dytin

 5. Me ty vertet nuk funksionin as llogjika as presioni as greva as protesta. Me ty funksionon vetem noj koqe pellumbi n’sum. Kane 2 vjet njerzit pa rroge dhe ky del si gagsterr lagje thote ska problem pse skemi marre rrogat po mua sme beni dot presion. Hajde debil mashkull hajde.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu