• |
ide | kryesore

Pas miratimit të rezolutës për antisemitizmin, Soreca: BE e vendosur për ta luftuar në të gjitha format

Lajme, Të fundit

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, ka përshëndetur miratimin nga parlamenti i Shqipërisë të Rezolutës Antisemitizëm.


Soreca shtoi BE është e vendosur të luftojë antisemitizmin.


“Ne mirëpresim rezolutën e miratuar sot nga Parlamenti i Shqipërisë, i cili miraton përkufizimin #IHRA të #Antisemitizmit.

Bashkimi Evropian është i vendosur të luftojë të gjitha format e antisemitizmit dhe të nxisë jetën. Për të mbështetur veprimet kombëtare, BE do të zhvillojë një strategji gjithëpërfshirëse të Strategjisë së Bashkimit Evropian mbi antisemitizmin në 202”, shkruan Soreca.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu