• |
ide | kryesore

Shtrohet në terapi intensive ministrja e Jashtme e Belgjikës pasi u konfirmua me COVID-19

Lajme, Planet

Sophie Wilmès, e cila ishte kryeministrja e përkohshme e Belgjikës gjatë valës së parë të shpërthimit të koronavirusit, është shtruar në kujdesin intensiv për shkak të Covid-19.


Wilmès, e cila tani është ministre e Jashtme e vendit, doli pozitive në testin për koronavirusin javën e kaluar dhe ishte vetë-izoluar.


Por gjendja e saj është përkeqësuar dhe ka pasur nevojë për kujdesin e bluzave të bardha.

Ajo u shtrua në një spital të Brukselit të Mërkurën në mbrëmje, siç raporton AFP.

“Ajo është e vetëdijshme dhe mund të komunikojë,” tha zëdhënësi i saj, duke konfirmuar se Wilmès ishte në terapi intensive.

Një burim në zyrën e saj tha se gjendja e saj ishte “e qëndrueshme”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu