• |
ide | kryesore

Gjykata Speciale nuk jep detaje nëse ka ngritur aktakuzë ndaj Thaçit e Veselit

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata Speciale nuk ka dhënë detaje nëse është ngritur aktakuzë ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, duke thënë se derisa një aktakuzë të bëhet publike, ajo mbetet konfidenciale. Gjykata ka thënë, për mediat kosovare, se edhe procedurat që lidhen me shqyrtimin e aktakuzës mbeten konfidenciale.


“Derisa një aktakuzë të bëhet publike ajo mbetet konfidenciale si dhe procedurat që lidhen me shqyrtimin e saj. Në bazë të Rregullores së Procedurës dhe të Provave, nëse një aktakuzë konfirmohet ajo do të bëhet publike jo më vonë se paraqitja e parë e të Akuzuarit para Gjykatës”, thuhet në përgjigjen e Gjykatës Speciale.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu