• |
ide | kryesore

Ndërron jetë pak minuta para intervistës televizive nënkryetari i Parlamentit gjerman

Lajme, Planet

Humb jetën papritur nënkryetari i Parlamentit gjerman Thomas Oppermann.


 Sipas DW, ai vdiq pak minuta para se të hynte në një intervistë televizive.  Ai ishte 66 vjeç.


Kolegët nga i gjithë spektri politik kanë shprehur tronditjen për lajmin.

Bashkë-drejtuesi i SPD, Norbert Walter-Borjans e quajti lajmin e vdekjes së Oppermann “një tronditje të fortë për të gjithë” në një postim në Twitter.

“Thomas Oppermann vdiq papritur dhe pakuptuar dje”, shkroi Walter-Borjans.

“Ne jemi thellësisht të tronditur dhe të pikëlluar”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu