• |
ide | kryesore

Vajza e aktorit Xhevdet Feri ngre dyshime: Im atë mund të jetë infektuar me covid që në janar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Aktori i njohur Xhevdet Feri u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare më 16 janar të këtij viti pasi kaloi një sëmundje të rëndë. Por vajza e tij, Bora ka hedhur dyshime se i ati mund të ketë pasur simptoma të COVID-19 duke u shprehur e sigurt se kancerin ai e kishte mposhtur me sukses.


“Im atë nuk ka ndërruar jetë nga një sëmundje e rëndë, të ciklën e kishte mposhtur suksesshëm në 2019! Arsyeja klinike e ndarjes së tij nga jeta ishte një insufiçencë e rëndë pulmonare, shkaku i së cilës nuk u zbulua.


Më vonë sëbashku me mjekët e nderuar që e ndoqën dhe luftuan bashkë me të deri në fund, pyetëm vetën nëse mund të kishte qenë COVID-19 shkaktari. Simptomat që ai përjetoi ishin shumë të ngjashme. Nuk kemi mundësi mjekësore për ta vërtetuar këtë!”, – shkruan Bora.

3 Comments

 1. Po kujt i plasi se nga se vdiq babai yt.
  A vdiq? A e ndihmuan dot ata qe ti i quan ” mjeke te nderuar”?
  Po babai im nga se vdiq, a e di ti?
  Ik moj debile, edhe tani qe yt ate ka shkuar me shumtit, prape vazhdon te marresh fryme nga bytha e tij.
  Bej ndonje gje vete.

 2. C’poshtersi eshte te lindesh Shqiptar. Ketije vendi qe quhet Shqiperi XXX ti japesh shume e ka.

  Fatkeqesi e vet-vetes. Por familja e nderuar e Xhevdet Ferrit dhe e shume te tjerve nuk hyn ne ato ketegori bajgash qe perbejne 85% te popullates Skiptare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu