• |
ide | kryesore

Studentët nisin protestën përpara Ministrisë së Arsimit, policia: Shpërndahuni

-Instant, Lajme, Të fundit

Studentët protestojnë sot për masat e marra nga qeveria për zhvillimin e mësimit online. Ata janë mbledhur në orët e para të mëngjesit përpara Ministrisë së Arsimit dhe kanë filluar tashmë protestën me pankarta në duar. Kërkesa e tyre është që mësimi të zhvillohet në auditore.


Studentët pretendojnë se jo të gjithë kanë mundësi të sigurojnë pajisje teknologjike për zhvillimin e mësimit online.Në mbështetje të tyre i janë bashkuar protestës edhe disa pedagogë. Policia ndërkohë është duke i bërë thirrje për tu shpërndarë pasi sipas masave të marra për shkak të pandemisë, grumbullimet nuk lejohen.


2 Comments

  1. Ju uroj suksese ne protesten tuaj! Me vjen keq qe ju kane mbyllur shkollen, ajo nuk behet “online”, teresisht jo efektive, po ju a harxhojn kohen kot. Dikur kam qene edhe une student dhe s’kemi pasur te tilla probleme.

    Kerkoni qe shkolla te rrije e hapur pavarsisht rasteve me semundje, nese semuret nje apo disa, kjo s’don te thote qe te gjithe do semuren, po ju genjejne kur thone se “rreziku eshte shume i madh, armiku eshte i padukshem”. Dhe sa per dijeni ky virus po perhapet qellimisht dhe ka ilace per te. Nese ja u mbyllin me dhune, atehere mos i nderprisni protestat, atje ne rruge te gjithe, bejani jeten krimineleve ne pushtet sa me te padurueshme! Mos harroni qe kjo puna e “virusit” eshte nje e futur gjigande, qe nuk eshte pare ndonjehere dhe qe po perforcohet qellimisht shume here me teper sa eshte me te vertete i rrezikshem. Duan te sjellin nje diktature boterore te papare. Mos t’ju marrin per budallenj !!

    Dhe mos lejoni politikane te korruptuar t’ju uzurpojne protesten, sidomos ate Bashen mbajeni sa me larg!!

  2. Nuk lejohen grumbullimet. Qelbesirave ju duken njerezit si grumbuj?! Grumbuj cfare ? Injoranca me e tmershme se bomba atomike. Po edhe prinderit e studenteve duhet te ishin aty me femijet e tyre. Ah harrova jan para ekraneve te m.t televizioneve..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu