• |

Video/ Shikoni episodin e pabesueshëm: portieri shënon, feston e pastaj… pëson gol

Është gati e pabesueshme ajo që ndodhi në minutat e fundit të Vinarós-Peñíscola, ndeshje e vlefshme për Primera Regional, divizioni i gjashtë i kampionatit spanjoll të futbollit. Në minutat e fundit të ndeshjes, në zhvillimet e një goditje dënimi, portieri i vendasve, Carlos Aguayo, doli nga porta në kërkim të barazimit dhe pikërisht ai gjeti golin e 1-1, me një goditje nga jashtë zonës. Por ndërsa kthehej në portë me shumë qetësi pas festimit të cmendur, sulmuesi kundërshtar Marcos Cano e befasoi me një goditje nga mesi i fushës që përfundoi në rrjetë, me portierin që kaloi nga festa në lot.