• |
ide | kryesore

Covid-19 në shkolla/ Infektohen 4 mësuese në Elbasan

-Instant, Lajme, Të fundit

Katër mësues të një shkolle private në Elbasan janë konfirmuar pozitivë me Covid-19. Ndërkohë edhe katër kolegë të tyre janë karantinuar dhe janë në pritje të përgjigjes së tamponit. Në shkollat e tjera në këtë qytet janë edhe 15 nxënës të infektuar me SarsCov2.


Ditën e djeshme janë konfirmuar 11 raste të reja të infektuar nga virusi vdekjeprurës në Elbasan ndërsa në total janë 457 pacientët e prekur ende aktivë.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu