• |
ide | kryesore

Zgjedhjet në SHBA, policia po heton për një komplot. Kamioni me persona të armatosur po shkonte te qendra e numërimit të votave në Filadelfia

Arkiva, Planet, Të fundit

Policia e Filadelfias tha të premten se po heton një komplot të pretenduar për të sulmuar Qendrën e Konferencave të Pensilvanisë, ku po vazhdon numërimi i votave. Policia tha se mori një informacion në lidhje me një kamion me njerëz të armatosur që po shkonte drejt vendit të numërimit të enjten.


Ajo tha se kishte arrestuar dy persona dhe u kishte konfiskuar armët.Departamenti i Policisë së Filadelfias tha në një deklaratë të premten në mëngjes se kishte marrë informacion se njerëzit e armatosur me armë po vinin në qendrën e kongresit me një kamion Hummer.

Brenda ndërtesës, punonjësit e zgjedhjeve kanë mbledhur votat e mbetura që mund të jenë vendimtare në përcaktimin se kush fiton shtetin kryesor, i cili mbetet për t’u thirrur për secilin kandidat presidencial.

Sipas deklaratës së policisë, oficerët panë një Hummer argjendi pa njerëz brenda në 10:20 të mëngjesit, dhe më pak se 10 minuta më vonë, oficerët e patrullës panë dy burra që mbanin armë.

Asnjëri nuk kishte një leje të vlefshme për të mbajtur armët, tha policia dhe ata u arrestuan.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *