• |
ide | kryesore

Denoncon Basha: Nuk raportohen vdekjet, i di emrat e atyre që ndërruan jetë dje nga COVID-19

Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha deklaroi sot se ditwn e djeshme janë raportuar më pak viktima se sa kanë qenë në të vërtetë, ndërsa theksoi se mes tyre ka pasur dhe të njohur të të afërmeve të tij.


Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët që mbulojnë prej muajsh situatën në spitale, Basha tha se po luhet me jetë njerëzish.


“Ndaj jam sot me ju, që njerëzit dhe ju t’i bashkangjiteni opozitës që të bëjmë presion. Po luhet me jetë njerëzit. Çdo ditë dhe orë që kalon po kushton jetë njerëzish. Dje kanë ndërruar jetë dhe njërës të tjerë, i di emrat e njerëzve, Nuk janë raportuar. I njoh, i kam të njohur të të afërmeve të mi.”, tha Basha.


10 Comments

  1. GJITHMONE KANE GENJYER POR TANI PO HIPERBOLIZOHET EDHE GENJESHTRA . GJENDJA ESHTE KATASTROFIKE , DUHET MBYLLJE SEPSE ESHTE E PAMUNDUR TE MENAXHOHET ME . PALLOSHI E KA MENDJEN TE PAGUAJ VETEVETEN NEPERMJETPAGIMIT TE KRIMIT DHE E KA MENDJEN TEK 3D . O KAR KRYEMINISTER POPULLI NUK KA NEVOJE PER 3D -RA SEPSE PO E PREK VETE REALITETIN KATASTROFIK . TI NUK KE TAMPONA O KURVE .EDHE KUR I BENE ATO E KTHEN PERGJIGJEN KUR MUTI ESHTE BERE MULLAR . IK O TE QIFSHA ROPT , SHPORRU NGA KY VEND O GJAKPRISHURUR O FISQIRE. E DEGJENEROVE KETE VEND O ZHULS

  2. Duhet nje mbyllje minimalisht 3 javore .nje mbyllje totale . Nese jo ,do jete me pasoja te renda per popullin e shkrete . Mbyllje dhe nje page 50 mije leke per person .

  3. Zgjidhja nuk eshte mbyllja, por menaxhimi i semundjes nepermjet spitaleve rajonale. Ne te gjithe spitalet rajonale ka pavione infektive qe kane te pakten nga 20 shtreter dhe qe numri i tyre mund te rritet. Por ketu duan te bejne tendera me leket e buxhetit per te marre secili pjesen e vet dhe spitalet lihen pas dore. Mjaftojne vetem leket e check upit qe paguhen kote, per te bere nje permiresim te gjendjes se spitaleve. Mbyllja do ishte vdekjeprurese dhe do shkaktonte me shume viktima se covidi.

  4. Per te gjithe komentuesit ,zgjidhja,eshte si puna e “kembanes”,ne deklaraten e kryeplakut te fshatit,dhene Beut,qe nuk i degjoi kembanat,kur ai hyri ne fshatin-prone te tij-.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.